Nie bar - lecz knajpa
Kilkakrotnie ukazywały się notatki o barze z piwem w Elblągu przy ul. Traugutta. Bar ten mieści się w odległości około 60 metrów od szkoły podstawowej, co demoralizująco wpływa na młodzież, w barze bowiem zbierają się nie smakosze piwa, ale Ci wszyscy którzy dopełniają sobie "miarkę" po wypiciu i tak już odpowiednich ilości alkoholu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 marca 1961 roku.