Elbląski browar słynie nie tylko z dobrego piwa...

6
22.03.2010
Browar w Elblągu znany jest w kraju nie tylko z dobrego piwa, ale również z inicjatywy i pomysłowości załogi, informował Głos Elbląga z 22 marca 1960 roku.
Do niedawna większość maszyn i urządzeń przemysłu piwowarsko-słodowniczego sprowadzano tu z zagranicy, płacąc za nie dewizy. Obecnie, dzięki inicjatywie załogi i kierownictwa, warsztaty browaru przystąpiły do wykonania niektórych maszyn i urządzeń we własnym zakresie. Między innymi na rynku ukazały się już pompy piwne wyprodukowane w warsztatach elbląskiego browaru. Wykonano też prototyp przetaczaczy do słodu, który w najbliższym czasie wejdzie do produkcji. W opracowaniu znajdzie się również prototyp myjek do beczek.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W latach 60-tych ubiegłego wieku potrafili warzyć dobre piwo a teraz produkują siki dla regionalnych obszczymurków !!!
Kaziuk Pijanica (2010.03.23)

info

0  
  0
Teraz piwo robi się jak chleb = polepszacze i przyśpieszcze. Stosuje się srodki chemiczne aby tylko zrobić wieksze zyski. A dawniej stosowano = słód, chmiel, drożdże a do tego była dobra woda ze studni głebinowej co w efekcie nasze piwo było bardzo dobre.
STARYDINO (2010.03.26)

info

0  
  0
dzisiejszego Specjala nie da się pić. Zastanawiam się dlaczego? czy to nie za sprawą przejęcia browaru przez grupę Żywiec?
annabogna (2010.03.27)

info

0  
  0
Specjal nie ma nic wspólnego z piwem. To syntetyczne g. .. .no.
(2010.03.28)

info

0  
  0
terażniejsze piwo to popłuczyny z beczek minionego okresu. to się nie da pić. kto to dobre piwo popsuł wiadomo solidaruchy które sprzedały browar.
DIĘCIOŁ (2010.03.28)

info

0  
  0
Od ponad roku sam warzę piwo - jest zdrowe, smaczne i tańsze od sklepowego. Wymaga tylko trochę pracy i 200 zł zainwestowane w sprzęt. Polecam.
Lucyusz (2010.03.28)

info

0  
  0