Elblążanie w latach 70. na zdjęciach Czesława Misiuka

16
01.03.2020
Elblążanie w latach 70. na zdjęciach Czesława Misiuka
(fot. Czesław Misiuk)
Jak wyglądał Elbląg i elblążanie w latach 70.? Jak żyło miasto? Tego się można dowiedzieć ze zdjęć Czesława Misiuka, którego bogate archiwum udostępnia Czytelnikom od kilku tygodni jego syn Tomasz, również fotograf. Rozpoznajecie te miejsca, wydarzenia i osoby? Zobacz zdjęcia.

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Przekazał je nam jego syn Tomasz, również fotograf.

Dzisiaj publikujemy pierwszą część zdjęć z życia miasta. Poznajecie te miejsca, wydarzenia i osoby ze zdjęć? Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami do zdjęć autora. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na ten temat w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy. 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak zwykle super fotki .
(2020.03.01)

info

20  
  0
Wszyscy żyjący widniejący na zdjęciach będą oskarżeni o współpracę z komunistami i PRL, zabrani o 6:00 przez chłopców w kominiarkach, osądzeni i skazani przez nowy wymiar niesprawiedliwości ! @JPII
(2020.03.01)
będą czuć oddech Ziobry
brunonz (2020.03.01)
;p
gandalff (2020.03.01)

info

2  
  0
"Jak żyło miasto? "pewnie biedniej, ale weselej. Ludzie byli bardziej otwarci i pomocni.
pampi-ZAWADA (2020.03.01)

info

21  
  0
Zacznij leczyć się, paranoiku.
(2020.03.01)
Wyklęty powstan ludu ziemi, powstancie których meczyl glod. Pieśń nasza mysli promiennymi, dzis wiedzie na na boj na trud.
(2020.03.01)

info

8  
  6
a ciebie zabiorom do ruskiego psychiatryka
Cytuj Y (2020.03.01)
państwo katopisowskie garściami czerpie z dokonań bolszewizmu i komunizmu
(2020.03.01)

info

9  
  10
A PO komunie przyszedł taki Balcerowicz z z innymi komuchami / sprzedali za bezcen Polski przemysł / zakłady pracy. .. i piniędzy ni ma. No chyba że są gdzieś w Zakopanem zakopane jak to powiedział wasz Wódz naczelny.
ćwir ćwir .... (2020.03.01)