21
10.08.2012

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
jakby któreś z was nie wiedziało, elbląg to stare miasto i zapewne pod ziemią jest jeszcze pełno takich zakopanych ruin.
(2012.08.11)

info

0  
  0
Budować drogi trzeba tylko czy nie można zbudować dróg na palach a jezdnie na płytach betonowych. Elbląg ma ukryte zabytki pod ziemią a można połączyć nowoczesność z historią. Wiadomo że w Elblągu był zamek a może pora znależć to miejsce i odbudować obiekt. Wreszcie by były atrakcje turystyczne bo to jest obecnie to żenada.
(2012.08.11)

info

0  
  0
Muzeum obecnie eksploruje archeologicznie podzamcze, a po zakończeniu prac planuje przenieść badania na obszar byłego zamku wysokiego w okolicy ulicy Wapiennej. Wg. muzeum może to nastąpić już za dwa-trzy lata.
(2012.08.11)

info

0  
  0
przeciwlotnicze, to sa schrony.
sexo_PFE (2012.08.11)

info

0  
  0
za 1000 lat odkopią i będą mieli frajdę.
(2012.08.12)

info

0  
  0
jak to miło się czyta że 400 lat temu miasto było bogate i a pracy mnóstwo,
(2012.08.12)

info

0  
  0
po dokładnej analizie zdjęć, myślę że to stacja metro z początków dziejów naszego miasta
bat (2012.08.13)

info

0  
  0
A na zdjęciach przedwojennych widać, że droga tam była. I jakoś Niemców nie interesowało co jest pod powierzchnią gruntu
kgr (2012.08.14)

info

0  
  0
kgr a jak dzisiaj wyburza się jakiś budynek i stawia nowy, albo drogę prowadzi to myślisz, że kogoś interesuje czy za 500 lat fundamenty wyburzonej budowli będą dla kogoś archeologiczną atrakcja ?
rxe (2012.08.16)

info

0  
  0
Elblag jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Niestety to co zostało po potopie, dwóch wojnach etc. to tylko namiastka tego, co kryło się w jego murach obronnych. Rozumiem, że dzisiejsze potrzeby komunikacyjne nie sprzyjaja takim badaniom. Pewnie, ze niesamowite byłoby dbudowanie chociażby fragmentu takiego muru obronnego z wieżą stanwoiskowa dla dział. Takie prace musza byc jednak zaplanowane tak pod względem czasowych, logistycznym jak i finansowych, a to chyba nie jest najmocniejszą stroną władz miast. Ani tez priorytetem niestety. Nie tridno wyobrazić sobie tak odbudowany obiekt, obok ktorego mozna by puścić ruch. Elbląg sie wyludnia, turystyka siada, bo miasto nie potafi przez 30 lat odbudować grodu Truso, które byłoby niewątpliwie jedn a z najbardziej okazałych atrakcji na północy Polski. Dalej mamy zaniedbane wybrzeże Zalewu Wislanego, który tak naprawdę starszy pustkami, a pwinno tętnić życiem żeglarskiej i wodenj braci z Polski i zza granicy. Czy nasze miasto stać na takie zaniedbania dziesięcioleci? Dobry godpodarz miasta patrzyłby na sprawy perespektywicznie i nie tylko w horyzoncie własnej kadencji. Tyle.
mieszkaniec, po prostu (2012.08.29)

info

0  
  0