UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Elblag jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Niestety to co zostało po potopie, dwóch wojnach etc. to tylko namiastka tego, co kryło się w jego murach obronnych. Rozumiem, że dzisiejsze potrzeby komunikacyjne nie sprzyjaja takim badaniom. Pewnie, ze niesamowite byłoby dbudowanie chociażby fragmentu takiego muru obronnego z wieżą stanwoiskowa dla dział. Takie prace musza byc jednak zaplanowane tak pod względem czasowych, logistycznym jak i finansowych, a to chyba nie jest najmocniejszą stroną władz miast. Ani tez priorytetem niestety. Nie tridno wyobrazić sobie tak odbudowany obiekt, obok ktorego mozna by puścić ruch. Elbląg sie wyludnia, turystyka siada, bo miasto nie potafi przez 30 lat odbudować grodu Truso, które byłoby niewątpliwie jedn a z najbardziej okazałych atrakcji na północy Polski. Dalej mamy zaniedbane wybrzeże Zalewu Wislanego, który tak naprawdę starszy pustkami, a pwinno tętnić życiem żeglarskiej i wodenj braci z Polski i zza granicy. Czy nasze miasto stać na takie zaniedbania dziesięcioleci? Dobry godpodarz miasta patrzyłby na sprawy perespektywicznie i nie tylko w horyzoncie własnej kadencji. Tyle.
mieszkaniec, po prostu