26
02.07.2012

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"Jacht Rosyjski udzielił pomocy, wziął na hol, chwała mu, kapitan jachtu postąpił jak porządny żeglarz[. .. ]" - chyba nie mówimy o tym samym przypadku. .. Solidarność żeglarska? Gdzie te czasy. .. chyba, że na naszym Zalewie zaczyna śmierdzieć Mazurami, wtedy czas zmienić akwen. ..
mlo (2012.07.02)

info

0  
  0
"Marie z Elbląga, mimo wywrotki w drugim wyścigu ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym trzecim miejscu. " - autorowi tekstu proponuję zmienić lekarza lub medykamenty. ..
mlo (2012.07.02)

info

0  
  0
Brałem udział w regatach i wszystkie jachty uszkodzone miały udzieloną pomoc przez jednostki które przepływały najbliżej. Co do tego że żeglarze niby nie zdawali sobie sprawy że idzie burza to też nie prawda, wiedzieliśmy wszyscy koledzy na Marie która zatonęła również, ale to są regaty więc jednostki postanowiły się sztormować. Dwa maszty które się połamały pękły na zrzuconych szmatach, jeden wpadł w wibracje gdy jacht stanął pod wiatr drugi poszedł mimo że płynął na samym foczku. Marie wywróciła się bo to mały jacht, klasa micro, mieczówka bez żadnego balastu a koledzy płynęli tylko we dwoje i po prostu mieli pecha. Co do tego że Marie zajęła 3 miejsce to też wystarczy zobaczyć na punktację w pierwszym biegu zdobyła 9 punktów w drugim za DNF 1 punkt razem 10,a w drugim biegu z grupy Marie dopłynęły tylko 3 jachty z czego dwa chyba nie płynęły w pierwszym biegu a wynik regat był sumą dwóch biegów.
yachting (2012.07.02)

info

0  
  0
Komentująca uczestniczka regat zapomniała że liczyły się dwa biegi a nie wyniki z jednego, w pierwszym biegu marie zdobyła 9 punktów w drugim 1 za DNF czyli sumarycznie 10 punktów i 3 miejsce z dwóch biegów, w drugim biegu z grupy marie regaty ukończyły tylko 3 jachty z czego dwa chyba nie płynęły w pierwszym etapie stąd dobre miejsce marie. Co do tego że żeglarze nie wiedzieli o burzy to nie prawda, wszyscy wiedzieli, jednak są to regaty i jachty po odpowiednim przygotowaniu postanowiły w większości kontynuować regaty, maszty zresztą poszły an zrzuconych szmatach.
uczestnik (2012.07.02)

info

0  
  0
a z ciekawości ile wiało ? I nie chodzi mi że komuś się wydawało, ale czy ktoś miał zegary i był w stanie powiedzieć ile w porywach dmuchało ?
ile wiało ? (2012.07.02)

info

0  
  0
Największe podziękowania należą się dla jachtu s\y Popuś, który przez złamany maszt leżący w wodzie nie mógł bezpośrednio nam pomóc ale mimo dużego niebezpieczeństwa postanowił zostać przy nas i asekurować tonący jacht i nas, wezwał pomoc na kanale 16,telefonicznie i wystrzelił 2 race świetlne w celu wezwania pomocy. Po ok 15 minutach przypłynął statek komisji s\v Priboy który próbował postawić jacht-bez sukcesu. Z daleka zawrócił jacht s\y Litwinka. Po ok. 1h zostaliśmy podjęci przez jednostkę SARu na pokład i przetransportowani do portu w Suchaczu gdzie żeglarze bardzo miło nas przyjęli dając ciepłe ubrania, herbatę, jedzenie-czuliśmy się jak w domu! Jeszcze raz wielkie podziękowania żeglarzom, którzy mimo narażania własnego życia i zdrowia udzielili nam pomocy.
wojtek sy marie (2012.07.02)

info

0  
  0
Wiało podobno w porywach do 38 węzłów, jeden z jachtów odnotował na zegarach w porywach do około 48 ale tu podobno aparatura nie skalibrowana więc mogło przekłamywać. Niemniej 8 w skali beauforta spokojnie było.
uczestnik (2012.07.02)

info

0  
  0
"Co do tego że żeglarze niby nie zdawali sobie sprawy że idzie burza to też nie prawda, wiedzieliśmy wszyscy koledzy na Marie która zatonęła również, ale to są regaty więc jednostki postanowiły się sztormować. " tłumaczenie kiepskie, że regaty, szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało.
(2012.07.02)

info

0  
  0
Za pięć minut p. .. .ło
redrum (2012.07.02)

info

0  
  0
Regaty były super ! W przyszłym roku też wezmę udział tyle że na motorówce. Oblecę wszystkich kilka razy i oczywiście omijając komisję sędziowską wejdę do portu w Kątach rybackich i stanę na pudle na pierwszym miejscu. To jakaś kpina !!!!! Dobrze tylko że regat nie wygrał jakiś jacht stojący przez cały czas regat w marinie w Elblągu.
uczestnik (2012.07.02)

info

0  
  0