UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Brałem udział w regatach i wszystkie jachty uszkodzone miały udzieloną pomoc przez jednostki które przepływały najbliżej. Co do tego że żeglarze niby nie zdawali sobie sprawy że idzie burza to też nie prawda, wiedzieliśmy wszyscy koledzy na Marie która zatonęła również, ale to są regaty więc jednostki postanowiły się sztormować. Dwa maszty które się połamały pękły na zrzuconych szmatach, jeden wpadł w wibracje gdy jacht stanął pod wiatr drugi poszedł mimo że płynął na samym foczku. Marie wywróciła się bo to mały jacht, klasa micro, mieczówka bez żadnego balastu a koledzy płynęli tylko we dwoje i po prostu mieli pecha. Co do tego że Marie zajęła 3 miejsce to też wystarczy zobaczyć na punktację w pierwszym biegu zdobyła 9 punktów w drugim za DNF 1 punkt razem 10,a w drugim biegu z grupy Marie dopłynęły tylko 3 jachty z czego dwa chyba nie płynęły w pierwszym biegu a wynik regat był sumą dwóch biegów.
yachting