A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Mr. Bean płaszczyk a'la Inspector Jacques Clouseau
Widze ze same nawiedzone osoby tu sie wypowiadaja, i jak zwykle kompania honorowa z batalionu ogrodnikow.
-grzesiu przezywa uroczystosc, taki smutny-.
Wieczna chwała.
Ci co zginęli w lasach Katynia
oddali swe życie na polu chwały
będą im za to chóry anielskie przez
wieki Hymn Polski śpiewały.
Tysiące zginęło w lasach Katynia
zabrano im honor młodość i życie
nad nimi wisi wieczna chwała to
dla Ojczyzny oddali swe życie.
Wciąż błądzą duchy po Katyńskiej
ziemi i słychać równy żołnierski
krok zapalmy znicze niechaj płoną
i im na wieki rozjaśnią mrok.
Niech im ta ziemia całunem będzie
i Sztandar Polski ich otuli niech
Orzeł Biały w złotej koronie skrzydłami
swymi do snu ich utuli.
Henryk Siwakowski
Elbląg 14.4.2012.
Zakrzykiwanie katyńskimi modlitwami tych co pamięci, grobu i pomników nie maja jest wyjątkowo ohydne.
Od lat tylko Katyń, a co mają powiedzieć Rodziny prostych ludzi zarżniętych jak zwierzęta, że kula to świętsza śmierć niż rozpłatanie siekierą czy przybicie do drzewa, związanie drutem kolczastym, czy powieszenie na sztachetach płotu, czy może obcięcie piłą głowy jest nieestetyczne?
Czy antysowieckość to jedyne lekarstwo na całą parszywość polityki i umizgi do nowego wielkiego brata to usprawiedliwiają?
Popatrzcie na krzyż Katyński na cmentarzu i na wyniesiny monument czerwonej gwiazdy i sierpa i młota, symboli oprawców i o czym tu mówimy
jakoś nikt się nie zająknął o ofiarach na Kresach! Że biedni i nie ma szmalu po nich, to nie powód do milczenia już tyle lat. .. .. że piłka kopana EURO 2012 i nie wypada Ukrainie wypominać UPA i mordów? A wy już widzicie tylko gwiazdę. .. .co za krótkowzroczność! Tryzub, siekiery, bagnety, pałki, sztachety od płotów, drut kolczasty wam nie przeszkadza????Bo nimi nie mordowano w Katyniu? Na pohybel takim patriotom!
widzimy tylko katyn, smolensk zapomniała cała góra i ipn o wymordowanych polakach ok 200tys, starcy, kobiety, dzieci przez ukrainskie bandy. dlaczego o tym zapomniano-ze strachu bo to ukraincy, naród polski nie zapomni tych morderstw.
bohaterowie z katynia?a ile sie nawalczyli?ile strzalow oddali? ZERO. ja bym ich posmiertnie raczej karal za tchorzostwo a nie wynosil na piedestal, poddali sie kacapom to taki los ich spotkal, na co liczyli?jakie bohaterstwo taka smierc, raczej hanba przedwojennych elit a nie smierc bohaterska, hipokryzja.