A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Inscenizacja szopki bożonarodzeniowej byłaby pochwałą ale na teatrzyk grudniowy naprawdę szkoda pieniędzy czasu i tego spędu młodzieży Pisiory to nie tędy droga.
wczoraj milicja dzisiaj policja
Jak pamiętam z grudnia 80 to poza robotnikami "porządni" obywatele rozbijali witryny sklepów, kradli co popadło, demolowali całe śródmieście. Trzeba by do tej inscenizacji jeszcze takie scenki dołączyć. Tyle jest sklepów w śródmieściu.
Brawo za akcje.
Szkoda ze czerwona okupacje zamieniamy na blekitno-teczowa. ..
Ty przedwojenny, co niby mogę publikować 5 linijek komentarza na portelu i pilnować dupy żeby roboty nie stracić. Dzięki ci łaskawco; D
bam-bo: Coś tobie się chyba lata popitoliły. .. A w r. 70 to nie wiesz, kto prowokował rozbijanie sklepów? Naprawdę nie wiesz ?
Bardzo przepraszamy wszystkich mających niedosyt krwi, lecz inscenizacja nie była typową inscenizacją lecz miało to być wprowadzenie do plenerowego spektaklu. Nie chcieliśmy też epatować siłą i brutalnością, pamiętając że znajdujemy się w miejscu szczególnym-przed pomnikiem Ofiar Grudnia '70.Dla naszej grupy miejsca takie są szczególnie ważne- ściśle wiążą się z trudną i bolesną historią Polski i Polaków, której to staramy się być strażnikami i głosicielami. Krytyków prosimy o wybaczenie i zapraszamy do współpracy w celu lepszego ukazania tych tragicznych chwil. Łatwo jest bowiem krytykować, trudniej zrobić coś samemu, zwłaszcza że nasza pasja nie należy ani do łatwych, ani do tanich i nie zawsze znajduje akceptację współobywateli(niemal zawsze tych "pod dobrą datą" lub z tatuażami kojarzonymi z miejscami długotrwałego odosobnienia). Niestety wciąż rośnie liczba młodych ludzi którzy nie zdają sobie sprawy z tragizmu, doniosłości i konsekwencji tamtych dni, co kłania nas do refleksji i wniosków że dotychczasowa formuła nauki nie sprawdza się w pełni. Po to jest właśnie rekonstrukcja historyczna. Po to by nie oglądać eksponatu zza szyby gabloty ale by móc dotknąć go osobiście, założyć lub użyć. Wszystkie atrybuty milicjanta jak i żołnierza jakie były użyte, są autentyczne, z epoki. Mamy nadzieję że nasz pokaz w Elblągu zainspiruje tych młodych ludzi do poszukiwania historii i zostania członkami społeczeństwa obywatelskiego. Wolnego. Za to właśnie niegdyś ginęli ludzie. ..
No i?
Bez mediów to byście gouwno zrobili, ciemne polaczki, których cwaniaczki wodzą za nos