UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Bardzo przepraszamy wszystkich mających niedosyt krwi, lecz inscenizacja nie była typową inscenizacją lecz miało to być wprowadzenie do plenerowego spektaklu. Nie chcieliśmy też epatować siłą i brutalnością, pamiętając że znajdujemy się w miejscu szczególnym-przed pomnikiem Ofiar Grudnia '70.Dla naszej grupy miejsca takie są szczególnie ważne- ściśle wiążą się z trudną i bolesną historią Polski i Polaków, której to staramy się być strażnikami i głosicielami. Krytyków prosimy o wybaczenie i zapraszamy do współpracy w celu lepszego ukazania tych tragicznych chwil. Łatwo jest bowiem krytykować, trudniej zrobić coś samemu, zwłaszcza że nasza pasja nie należy ani do łatwych, ani do tanich i nie zawsze znajduje akceptację współobywateli(niemal zawsze tych "pod dobrą datą" lub z tatuażami kojarzonymi z miejscami długotrwałego odosobnienia). Niestety wciąż rośnie liczba młodych ludzi którzy nie zdają sobie sprawy z tragizmu, doniosłości i konsekwencji tamtych dni, co kłania nas do refleksji i wniosków że dotychczasowa formuła nauki nie sprawdza się w pełni. Po to jest właśnie rekonstrukcja historyczna. Po to by nie oglądać eksponatu zza szyby gabloty ale by móc dotknąć go osobiście, założyć lub użyć. Wszystkie atrybuty milicjanta jak i żołnierza jakie były użyte, są autentyczne, z epoki. Mamy nadzieję że nasz pokaz w Elblągu zainspiruje tych młodych ludzi do poszukiwania historii i zostania członkami społeczeństwa obywatelskiego. Wolnego. Za to właśnie niegdyś ginęli ludzie. ..

Słoń(GRH Sojusz)