Poduszkowy flash mob

16
19.08.2011
Poduszkowy flash mob
fot. Anna Dembińska
Pogoda okazała się łaskawa i na kilkanaście minut rozgoniła czarne chmury po to tylko, by młodzi ludzie mogli okładać się poduchami. Pierwsza elbląska bitwa na poduszki odbyła się dziś (19 sierpnia) w samo południe na Starym Mieście. Zobacz więcej zdjęć.
Grupa młodych osób niecierpliwie odliczała czas stojąc pod Bramą Targową. Niektórzy z piżamach, inni w szlafrokach, za to wszyscy z poduszkami w rękach. Gdy wybiło południe zaczęła się bitwa. W ruch poszły wielkie poduchy i małe "jaśki". Młodzież wymachiwała nimi na prawo i lewo. Po kilku minutach uczestnicy zabawy, nie zważając na kałuże, ułożyli się - niby - do snu.
   - Stwierdziliśmy, że chcemy zrobić flash moba i uzgodniliśmy, że poduszki będą takie... z pompą i wyraziste – mówi Kasia Smugowska, współorganizatorka akcji. - Flash mob to tzw. szybki tłum, czyli niewiadomo skąd ludzie się zbierają i niewiadomo kiedy uciekają. Założenie jest takie, że tłum powinien się szybko rozejść, tu jeszcze nie wszyscy tę ucieczkę ogarnęli... - Robimy to po to, żeby zadziwić i zaskoczyć ludzi. Większego sensu to nie ma, ale jest fajnie – dodaje Kasia.
   [fotoc]
   Chęć udziału w wydarzeniu na facebooku zadeklarowało 700 osób, ostatecznie przyszło niewiele ponad 20. Większość z nich odstraszyła pogoda. Elbląscy flash mob’owcy się nie poddają i już planują kolejną akcję. Dziś zdradzimy tylko tyle, że dziać się to będzie 3 września podczas koncertu grupy Zakopower.
   
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
madre to jest?
emu (2011.08.19)

info

0  
  0
Wg mnie flash mob powinien być bardziej zaskakujcy, poduszki nie były złe, ale mało przemyślane. Godzina, miejsce troche mało dopracowane. Ja lubię te flashe organizowane w centrach handlowych, w którym uczestnicy nagle zaczynają coś robić, np podskakiwać :) Ludzie zdziwieni ale uśmiechnięci co jest oznaką, że im się podobało :) Pozdrawiam!
(2011.08.19)

info

0  
  0
Coś się zaczyna dziać! Braaawaa!
Gucwałd (2011.08.19)

info

0  
  0
a tu trza by poważniejszego flashmoba zrobić, coby uratować naszą cywilizację http://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w ;)
(2011.08.19)

info

0  
  0
proponuję, żeby organizatorzy flash mobów w Elblągu poszperali w necie, na youtubie, gdziekolwiek jak wyglądają porządne flash moby, jak to się organizuje i jak to wygląda. przepraszam, ale nawet czegoś takiego nie umiecie zorganizować? i nie chrańcie mi tu, że jak się nie podoba, to może bym sam zorganizował coś takiego. nie zorganizowałbym na tak małą skalę, a w wielkich flash mobach brałem już udział. nie jest to trudne. tylko bardziej się w to zaangażować. to kontruktywna krytyka. powodzenia przy następnym.
(2011.08.19)

info

0  
  0
kilka fotek w kalejdoskopie na ESR http://www.bikerelblag.hg.pl
Darecki ESR (2011.08.19)

info

0  
  0
Zawsze i wszędzie, przy takich akcjach OOOOLAF będzie! Zawsze i wszędzie, OOOOOLAF będzie. Siema Olaf! :D
Czytel-nic (2011.08.20)

info

0  
  0
brawo młodzi:)!! pojawiajcie się z waszymi zwariowanymi pomysłami częściej:)
maja5 (2011.08.20)

info

0  
  0
dla kogo był ten falsh mob? dla tv i prasy? dla beki? byliście kiedyś na porządnie zorganizowanym mobie? to co próbują robić w e-gu to jakaś dziecinada zero podejścia, zero organizacji jednym słowem WIELKIE ZERO
null (2011.08.20)

info

0  
  0
Olav robi sie na społeczniaka jednak mu to nie wychodzi może przez olewatorstwo i kliniczny brak zaangażowania
mopodflaszków (2011.08.20)

info

0  
  0