Groźna kolizja na obwodnicy

14
14.07.2011
Groźna kolizja na obwodnicy
(fot. Witold Sadowski)
Dziś (14 lipca) około godz. 13.40 na elbląskiej obwodnicy tuż przed skrzyżowaniem z ul. Żuławską doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Pojazd ciężarowy uderzył w tył znajdującej się przed nim wywrotki. Uszkodzeniu uległ też pojazd osobowy będący na sąsiednim pasie ruchu. Jedną osobę karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala. Zobacz zdjęcia.
Wszystkie pojazdy biorące udział w zdarzeniu poruszały się w kierunku Warszawy. Kierujący ciężarowym renault z naczepą-wywrotką jadąc prawym pasem zatrzymywał się przed skrzyżowaniem z ul. Żuławską na czerwonym świetle. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu policjanci jadący za nim 32-letni kierowca dafa nie zachował ostrożności (jak oświadczył - zagapił się) i uderzył w tył znajdującej się przed nim wywrotki. Kierowca próbował jeszcze zjechać na sąsiedni pas - niestety, to mu się nie udało. W wyniku zderzenia wylatująca z dafa przednia szyba nieszczęśliwie spadła na stojący na czerwonym świetle na środkowym pasie ruchu pojazd bmw x5 wybijając w nim tylną szybę.
   [fotoc]
   Kierowca dafa podróżował z pasażerką - 27-letnią kobietę z rozciętym podbródkiem karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala. Jak nas poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu - utrudnienia w ruchu w rejonie zdarzenia trwały około 30 minut, kierujący dafem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. oraz otrzymał 6 punktów karnych. - Wszyscy kierowcy biorący udział w kolizji byli trzeźwi - dodaje Jakub Sawicki.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak wszyscy kierowcy byli trzeźwi to równiez należy przebadać profilaktycznie policjantów żeby nie było niedomówień. Zalecam każdemu kierowcy który jest badany na zawartość alkoholu zarządać również badania kontrolujacego policjanta. Jest on poddawany sprawdzeniu jak każdy obywatel, tym bardziej gdy jest na słuzbie. W przypadku braku zgody nalezy poinformować o tym fakcie oficera dyżurnego dzowniac pod nr alarmowy oraz wnieśc skargę do komendanta. Wszystko w ramach kampanii Trzeźwe Społeczeństwo"
Janek-dzbanek (2011.07.14)

info

0  
  0
TIRy na tory!!!
(2011.07.14)

info

0  
  0
Jasne jechał z baba ktora na 7 stała, robiła mu dobrze w tym czasie, pewnie śpieszył się na parking przy Nowej Holandii, bo godzinka relaksu drogo kosztuje a chciał jeszcze zamoczyć :)))
ZNAMTO (2011.07.14)

info

0  
  0
27 letnia kobieta podbródek to miała rozcięty od urodzenia czy w wypadku?
(2011.07.14)

info

0  
  0
kierowcom tirów tylko tirowki w glowie. .. .i stad te kolizje
(2011.07.14)

info

0  
  0
tam powiniem byc fotoradar progi zwalniajiace ograniczenie predkosci lub lustro dla kierowców
dfgxz (2011.07.14)

info

0  
  0
Na biednego w osobówce nie trafiło. .. Warszawiak i to jeszcze w BMW. .. chyba najgorsze połączenie jakie może być :P
jarteq (2011.07.14)

info

0  
  0
Zjezdzajac na drugi pas probowa zrobic tak jak go uczono na szkoleniu. .. walnac w osobowke
HvK (2011.07.14)

info

0  
  0
kierowca DAF-a powinien dostać mandat nie 500 pln, a 5000,- pln.
(2011.07.14)

info

0  
  0
oj tam poprostu skaleczyla sie o jego klaki podczas jazdy
nefiu (2011.07.14)

info

0  
  0