A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
TA STRONA TO REWELACJA stopwiatrakom. eu
Jakie pieniądze z Unii przecież w naszym województwie nie można dla tak małych inwestycji dostać żadnych pieniędzy na wiatraki. Najpierw to sprawdź zanim napiszesz brednie. Po prostu nie dla takich inwestycji jak Ci co to dwa chcą postawić. Niestety na taką skalę nikt żadnych pieniędzy nie da. Ale czemu nie opluwajmy ich dalej, bo przecież nasza gmina to bogata po co nam jakieś tam nędzne 3-4 miejsca pracy od wiatraka, przecież my na bogato jedziemy niczego nie brakuje i nie zmieniajmy tego. A inne gminy niech nam zazdroszą jak to u nas dobrze i bogato. Zwłaszcza np. Gmina Wolin o której to ostatnio art. był chyba równo w połowie czerwca w wyborczej jak to, ,się martwią i smucą" wiatrakami u nich. Kurcze zadowoleni są i już akurat im nikt nie wmówi, że to jest złe. Ale u nas da się wmówić bo nie ani jednego więc można tych biednych ludzi wykorzystać nastraszyć ich, potem pokazać gdzie to całe zło jest (inwestor) i że się będzie nimi opiekować i bronić. Wystarczy powiedzieć, ,drodzy Państwo" jak to Oleksiak ze stowarzyszenia mówi, iż już jest błogo i na bogato bo ona się zaopiekuje.
Ależ obłuda
Jeżeli chodzi o dotacje z Uni to prawdziak poczytaj dobrze. Jak chcesz wiatrak to sam sobie stawiaj go pod oknem. Dlaczego za granicą stawiają wiatraki minimum 1km od domów? Przypadek? Dlaczego stawiają farmy wiatraków- przypadek? Inwestor tanio kupił działki i szaleje. Dziwne że w Warszawie też są protesty, ale masz rację dajmy się omamić. Bo co tam nasze zdrowie. Pozdrawiam. Wiatraki TAK ale daleko od domów!!!
witam Rozsądek. Czy w Polsce jest prawo tak jak Ty sobie życzysz 1 km ? na plakatach chcą 3 km. Może dopisać 0 i będzie 30 ? każdy może powiedzieć życzę sobie i już ? prawo mówi wyraźnie normy hałasu mają być przestrzegane. Masz zamiar pokazać, że nie życzysz sobie drogi na Gdańsk tylko 5 kilometrów dalej ? ja powiem 10.Albo przestrzegamy prawa, albo nic nie przestrzegajmy i każdy niech sobie powie życzy i tyle ma być. Inni powiedzą 100 km. Czy jak Ty będziesz chciał stację benzynową uszanujesz jak powiem, ,wywalaj z tego miejsca idź 5 km dalej, pójdziesz ? chyba tak, nie będziesz się przecież zasłaniać spełnione wszelkie normy i wymogi, tylko potulnie głowa w dół, i dawaj pozwolenia do pieca i zaczynaj od nowa bo tak sobie życzę. Nic nigy nie postawisz bo w, ,nowym" miejscu znajdzie się kolejna osoba która uzna, że sobie nie życzy. Piszesz że dlaczego nie będzie tam farmy a tylko takie nieduże ? Albo nie mają pieniędzy jak zachodnie firmy, albo nie chcą mieć nic takiego dużego. Nikt chyba Tobie nie mówiłby dlaczego stacja benzynowa ? ja się nie zgadzam ma być dodatkowo zajazd, kręgielnie, supermarket i punkt lotto. Inaczej się nie zgadzam i już. Albo przestrzegamy prawa albo od razu robimy rozpierduchę każdy na każdego protestuje, każdy stawia tylko tam gdzie mu pozwolą Ci którzy przyjdą z transparentami. Tylko wówczas po co nam Urząd Gminy, po co nam prawodawstwo, skoro to nic wspólnego nie będzie miało. Stawiamy tylko tam gdzie 100% ludzi zaakceptuje czyli nigdzie
Współczuję ludziom którzy walczą, by wiatraki nie powstaly w ich okolicy. Trzeba naprawdę wiele uporu i odwagi, bo za tym stoją ooogromne pieniądze. Jestem mieszkanką gminy Milejewa -piękne okolice -lasy wzgórza, przechodziliśmy przez to dwa lata temu, na chwilę mamy spokój. Dobra rada interesujcie się, co się dzieję na radach Gmin -patrzcie na ręce chłopkom w gminach i zainteresujcie się PLANEM ZAGOSPODAROWANIA GMINY, ,bo od tego zaczyna sie Nasz problem z wiatrakami, tzn. przy uchwalaniu można było sobie zastrzec odległość od wiatraków np. 2 km, albo miejsca w których nie stawiamy wiatraków a tak jest po ptakach, ale nie WIATRAKACH.
co za głupi ludzie to niech lepiej atomówki postawą
Hm. .. .jak tak czytam te wszystkie komentarze to dochodzę do wniosku,
że właśnie Ci z miast co tak wyzywają ludzi ze wsi to oni właśnie powinni
być określeni jako typowe wieśniaki z tą różnicą, ze miastowymi.
Powiem krótko włos się jeży na głowie ilu właśnie w mieście mamy ludzi
niedouczonych i tępych. W całej Polsce rujnowana jest przyroda i jeżeli
tego nie powstrzymamy to potem będzie już za późno a wiatraki będzie
można w każdej chwili rozebrać jak nie będą potrzebne - przyrody
niestety już nie!!!!!
Każdy ma prawo do tego, aby na swojej ziemi i do niej przylegającej
do współdecydowania co ma tam być budowane. Przecież mówi się ogólnie,
że jeżeli jest coś buduje lub robi powinno to służyć ludziom.
Te wiatraki stawiane są tylko i wyłącznie dla biznesu czyli chodzi
o wielką kasę i o nic więcej. I to właśnie mieszczuchy wykształcone
powinni o tym wiedzieć.