Galeria EL otwarta. Zobacz sam!

21
22.05.2011
Galeria EL otwarta. Zobacz sam!
W Galerii EL zamontowana została nowoczesna, stalowo-szklana empora (fot. WS)
Nowoczesna, odmieniona Galeria EL zaprasza dziś (22 maja) na Drzwi Otwarte. Bezpłatnie można oglądać kolekcję sztuki współczesnej podarowaną przez Gerarda Kwiatkowskiego oraz przeżyć podróż w czasie w czarownych murach podominikańskiego kościoła. Można zwiedzać w samotności bądź skorzystać z pomocy przewodnika. Zobacz fotoreportaż.
Po ponad rocznej przerwie remontowej Centrum Sztuki Galeria EL oficjalnie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Dziś od godz. 10 do 18 wolontariusze i pracownicy Galerii prezentują jej nowe oblicze i opowiadają o stałej kolekcji, przywiezionej z Museum Modern Art w Hünfeld.
   - Wcześniej, jeszcze na studiach, okazjonalnie oprowadzałam zwiedzających po kościele św. Jana w Malborku oraz Zamku Krzyżackim – mówi wolontariuszka Anna Łubieńska, absolwentka wydziału historii. – Tu przyszłam dla przyjemności, rozwoju osobistego i możliwości wyjścia do ludzi.
   Do rozpoczęcia studiów na wydziale historii sztuki przygotowuje się Michał Kozłowski: - Dlatego też podjąłem się działalności woluntarystycznej w Galerii EL.
   Wolontariusze na życzenie zwiedzających opowiadają o wystawie, ale i o historii zabytkowego obiektu, w którym dziś mieści się galeria.
   - Prze kilka miesięcy przygotowywali się do swojej pracy – mówi Marta karaś z Galerii EL. – To licealiści, studenci, a także osoby, które już skończyły studia. Posiadają wiedzę związaną z galerią oraz wystawą podarowaną przez Gerarda Kwiatkowskiego.
   Wystawa ta jest prezentowana w nawie głównej, ale i na nowoczesnej, stalowo-szklanej emporze. Tam właśnie będzie gościć na stałe. Będzie też z czasem uzupełniana.
   Na emporę chętnie dziś wchodzą zwiedzający. To nowy element galerii, który budzi zainteresowanie. Goście chętnie przystają m.in. przy pracach Ludwiga Wildinga.
   - Oglądając te prace można zauważyć jak złudny jest zmysł wzroku – mówi Marta Karaś. – Przez zastosowanie szkła i pasków prezentowana kompozycja zaczyna wirować. Dwa lata temu mieliśmy tu wystawę pt. „Oko zwiedzione”, która również pokazywała, jak można oszukać oko widza.
   Na bezpłatne zwiedzanie Galerii EL można wybrać się dziś do godziny 18. Dzień Otwartych Drzwi już cieszy się większym zainteresowaniem niż codzienna działalność galerii. Gospodarze spodziewają się zwiększonego ruchu w godzinach popołudniowych.
   
Agata Janik

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
wooooow! rewelacja! świetnie to zrobili! klasa! muszę się tak koniecznie wybrać!
(2011.05.22)

info

0  
  0
Niczego sobie Galeria. Prawie jak Galeria Bałtycka. Niedługo zaczną tam sprzedawać ciuchy i kosmetyki. Jestem zniesmaczony. To było piękne wnętrze a teraz. .. Czekam na Porto 55,będzie podobnie.
siedem (2011.05.22)

info

0  
  0
Kolejny malkontent. .. załóżcie sobie własną stronę! A niedługo rzeczywiście w Galerii będą dziwne rzeczy się działy, w tym "wymiana ciuchów". jw
(2011.05.22)

info

0  
  0
Pierwszy raz w Elblągu poczułam się jak w dużym mieście. Dobra wystawa.
oriana (2011.05.22)

info

0  
  0
Trochę mądrego marketingu i o naszej Galerii będzie głośno. Ten obiekt to samograj pod względem architektonicznym, a teraz jeszcze ta ciekawa kolekcja - wystarczy nie zmarnować potencjału.
Łukasz23 (2011.05.22)

info

0  
  0
BRAVO ! bravo ! bravo ! Nareszcie kawałek świata w Elblągu na niwie architektonicznokulturalnej. Jakby jeszcze się nam poszczęścił prawdziwy menadzer od imprez muzycznych w Galerii to kolejka ustawiałaby sie aż do Nowego Dworu
PG (2011.05.22)

info

0  
  0
Niestety, to jałowa dawno zarzucona sztuka, wtórna i nieciekawa. W XXI wieku tylko "podatnicy" mogą finansować ten ciemny zaułek.
zbik (2011.05.22)

info

0  
  0
Wreszcie ktoś w naszym mieście zaczyna coś robić. Oby tak dalej!!!
zwiedzająca (2011.05.23)

info

0  
  0
Galerii wyglada teraz naprawde swietnie. Miejsce nabralo blasku i, o ile to w ogole mozliwe, jeszcze charakteru. Wielkie gratulacje i ogromny plus dla miasta. Jedna, co do kolekcji prezentowanej tam obecnie sztuki, mam podobne odczucia jak przedmowca. Wtorne, nudne i zwyczajnie slabe. Niemniej, warto sie zapoznac, by miec wlasne zdanie. Wiadomo, gusta sa rozne, ale TRZEBA prezentowac jak najwiecej, by dac ludziom szanse na wyrobienie opinii, by dac szanse na poznawanie wspolczesnej sztuki. Gratulacje Galeria ! :)
(2011.05.23)

info

0  
  0
Galeria super, teraz tylko ciekawe w niej wydarzenia artystyczne.
Sławek - Jurek (2011.05.23)

info

0  
  0