A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Jaki lokalny biznes ? Towar spod Łodzi, ceny z kosmosu i rzadko kiedy można coś utargować. Ciasne klitki, napalone papierochami tak że niektóre ciuchy sa przesiąknięte dymem a i obsługa niejednokrotnie wymagałaby przeszkolenia pod względem kultury.
Co to za bzdury, że "los Porto 55 nieznany"?! To dla kogo geolodzy od 2 tygodni robią na tym trawniku odwierty?; ) Moim zdaniem elblascy kupcy sa żałosni! Tyle ludzi zamiast się zjednoczyc, utwoczyc spółkę i razem wybudować sobie taką galerię np. w miejscu runku to potrafia tylko biadolić!!!
Autor artykuły pisze bzdury, oni bede mieli swojego klienta, a poza tym naucza sie jakiegos wiekszego poziomu handlu. Trzeba zatrzymac ludzi, ktorzy jezdza na zakupy do Galerii Bałtyckiej!!! Oni i tak nie kupuja w Gildii!!
Bonanza się skończyła i centrum nie będzie. Polskie sieci odzieżowe, które w większości wynajmowały powierzchnię poplajtowały (Semax; Deep, Hot Oil, Vabbi, Monari, Galeria Centrum) lub ledwo dyszą (Diverse, Vistula, Pabia). Nawet LPP ostro przeinwestował. Coraz więcej sklepów w coraz gorszych lokalizacjach. A wszystkich dobił kryzys i wzrost kursu euro (stawki czynszów wzrosły o połowę). Projekt Porto 55 jest koszmarny. Na malutkiej działce dobrej do małego dyskontu, któs próbuje zapakować wieżowiec. Komercjalizacja obiektu skończyła się klapą i dobrze się stało. Z powodu kryzysu i niewielkiego zaintertesowania nie wypali też Rapsodia. Możemy być tylko wdzięczni, że takie kiepskie projekty upadają. Jeśli tylko siła nabywcza elblążan będzie wystarczająca, szybko powstanie sensowny obiekt handlowy. Ktoś przebuduje Ogrody lub Tarasy ewnetualnie wybuduje się zupełnie coś nowego. Niech nas tylko Bóg broni od inwestorów typu Budizol z Włocławka (autor Zielonych Tarasów) i mętnych interesów urzędników miejskich z inwestorami (ulica i rondo za miejskie pieniądzę do działki przy ul. 3 maja).
DZIWICIE SIE!!!!!????? Zobaczcie co sie dzieje z GILDIA?? -pustki i nikt tam nie chodzi. .Elzam tez juz podupada. .. .. Pasaz handlowy na Hetmanskiej. .. On juz dawno upadl i tylko banki stac na wynajem. ..
Lucjan Filaszkiewicz (autor tego tekstu przedrukowanego przez Portel) od kilku lat zajmuje się w zasadzie tym samym - protestowaniem w imieniu kupców przeciwko temu, że czasy i handel się zmieniają. Pamiętam jak dziś jego protesty przeciwko budowie Hypernovy mającej spowodować błyskawiczną śmierć handlu na Zawadzie i okolicy. Teraz powraca niczym widmo przy Porto55.Z jednej strony gratuluje konsekwencji w uprawianej retoryce, z drugiej zaś współczuje bo cała akcja jest z góry skazana na niepowodzenie.
Oby informacja o rezygnacji Duńczyków była jedynie kaczką dziennikarską i się nie potwierdziła.
Porto 55 byłoby idealnym rozwiązaniem w tym miejscu, do tego jeszcze interesującym architektonicznie budynkiem.
Galeria TAK!!! Koniecznie, bo nie mam ochoty jeździć ciągle do Gdańska.
Ale. .nie w tym miejscu!
dokładnie, mniej sklepów, więcej banków !!
Nieprawda, firma robi odwierty. Wiec niedługo można sie spodziewać że cos sie ruszy