UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Bonanza się skończyła i centrum nie będzie. Polskie sieci odzieżowe, które w większości wynajmowały powierzchnię poplajtowały (Semax; Deep, Hot Oil, Vabbi, Monari, Galeria Centrum) lub ledwo dyszą (Diverse, Vistula, Pabia). Nawet LPP ostro przeinwestował. Coraz więcej sklepów w coraz gorszych lokalizacjach. A wszystkich dobił kryzys i wzrost kursu euro (stawki czynszów wzrosły o połowę). Projekt Porto 55 jest koszmarny. Na malutkiej działce dobrej do małego dyskontu, któs próbuje zapakować wieżowiec. Komercjalizacja obiektu skończyła się klapą i dobrze się stało. Z powodu kryzysu i niewielkiego zaintertesowania nie wypali też Rapsodia. Możemy być tylko wdzięczni, że takie kiepskie projekty upadają. Jeśli tylko siła nabywcza elblążan będzie wystarczająca, szybko powstanie sensowny obiekt handlowy. Ktoś przebuduje Ogrody lub Tarasy ewnetualnie wybuduje się zupełnie coś nowego. Niech nas tylko Bóg broni od inwestorów typu Budizol z Włocławka (autor Zielonych Tarasów) i mętnych interesów urzędników miejskich z inwestorami (ulica i rondo za miejskie pieniądzę do działki przy ul. 3 maja).

arek234