A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A jakiego to poczytnego pisma redaktorem naczelnym jest Drzazga? To jakiś żart? Przecież gazetka szkolna Moje Liceum nie jest nawet zarejestrowane w sądzie (Drzazga, ile tego kserujecie, 50, 100 sztuk?). A co do jego znajomości zasad pisowni: wczorajszy przykład "posówa" chyba wystarczy, nie.
Drzazga, widzę, że jestes na bieżąco z tymi biuletynami. Mógłbyś podać ten, który wprowadza zmiane w Doroszewskim z "na" na "przy" ulicy? Ciekawi mnie to bo być może źle coś dzieciakom w szkole do główek wkładam.
Biuletyn nazywa się Moje Liceum. Aha, była jeszcze super strona w necie, ale ostatnio coś się z nią stało. Widzę, że trzeba będzie również porozmawiać z dyr. II LO Andrzejem Korpackim.
Dla Panów Redaktorów i niedowiarków: W Elblągu przy ul. Saperów 20 mieści się Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, pracują tam konsultanci ds. j.plskiego: pani Marlena Derlukiewicz oraz pani Małgorzata Sowicka. Tel. 233 76 94. Nie wiesz jak napisać? Zadzwoń, pomogą – matura tuż tuż.
Dla Panów Redaktorów i niedowiarków: Na Uniwersytecie Gdańskim przy Wydziale Filologiczno – Historycznym działa Poradnia Językowa (ul. Wita Stwosza 55, 80-952 Gdańsk-Oliwa). Od poniedziałku do piątku między godziną 13:00 a 14:30 można „zasięgnąć języka” tel. (010++58) 341 15 15.
Dla Panów Redaktorów i niedowiarków: Na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Filologii Polskiej (ul. Wita Stwosza 55, 80-952 Gdańsk, tel. 341-62-05, 552-91-85) jest Zakład Współczesnego Języka Polskiego tel. 058/552-92-90 kierowany przez pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bogusława Kreję. ...przyimek... różnica funkcyjna... nie „na” czymś a „przy” czymś... forma „na” to zapewne wpływ rosyjski.
Drzazga, to wreszcie zadzwoń tam i skończ te głupio-mądre wpisy. Studiowałem filologię polską na nieco lepszym uniwersytecie niż UG.
Aha, nie dosłyszałem, który to biuletyn?
Szanowna Redakcjo: Tytuł artykułu „Hala i parking na rynku” został błędnie sformułowany. W Elblągu nie ma rynku! Wydział Geodezji i Katastru elbląskiego Urzędu Miejskiego twierdzi, że RYNKU w Elblągu nie ma (tel. 235 35 36)! Miejsce o którym mowa w niniejszym artykule to targowisko miejskie. Propozycja elbląskiego Urzędu Miejskiego dotyczy zbudowania hali i parkingu na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka 97 (lub 99 cmentarz) vel Robotnicza 192-196. Tytuł „Hala i parking na targowisku” nie będzie nas wprowadzał w błąd.
Drzazga/Zadra: A łyżka na to - Niemożliwe!