A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
politykom "wiadomo co w co" :P... teraz KSEF pomoże zamknąć dalszą część małych firm :/ Kurde, jeszcze z dekadę temu -mimo polskiej ultra-UE-biurokracji- było łatwiej założyć i prowadzić firmę... młodzi ludzie dziś mają ciężej + niszczenie waluty (i nie tylko) sprawia, że młodemu ciężej także kupić własne mieszkanie. Kredyty wciąż najdroższe w Europie, banki upasione na tutejszej krwi (tak, zobaczcie ile samobójstw jest rocznie w tym kraju i kto je popełnia wg. statystyk - to naprawdę widać -młodzi w kredo, rolnicy... ) - to jest neo-kolonializm ciąg dalszy po likwidacji gospodarki post-PRL w latach '90... a tu jakieś pół mózgi trollują się kto ich mniej wyd.. mał, jakiś PO czy PiS... współczuję poziomu intelektualnego, oby jakieś przebudzenie choć trochę nastąpiło.
Nie dziwię się że ludzie nie chcą pracować za 6500.Przecież to dużo poniżej średniej
@Tak to wygląda - To z czego żyją skoro 6500 czyli jakieś 4500 na rękę to za mało? Zero, czy jakieś pracę dorywxze, czy na czarno to lepiej? Może sponsoring?
@Tak to wygląda - Tyle dają jak idziesz zielony i musisz się szkolić. Jak jesteś fachowcem i to po studiach, to słyszałem że i dycha brutto wpadnie.
Mentalność chłopa panszczyznianego. to człowiek ma się dopasować do rynku pracy, nie odwrotnie. naucz się relaksacji pończoch i szukaj pracy w tym zawodzie. powodzenia. odsylam do serialu z ferdkiem kiepskim. nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.
U Wójcika przyjmują kazdego
Wśród osób zarejestrowanych w elbląskim Powiatowym Urzędzie pracy największą grupą są osoby długotrwale bezrobotne - 1452 osoby (44 proc. ) oraz bez kwalifikacji zawodowych - 1204 (37 proc. ); bez doświadczenia zawodowego jest 435 (13 proc. ) osób. Proponuję wykluczyć te osoby z liczby poszukujących pracy, i wtedy wyjdzie nam właściwa liczba bezrobotnych, chętnych do pracy. Nazwa - Bez doświadczenia zawodowego jest myląca, bo może zawierać 60 latka, który nigdy nie pracował i 19 latka po szkole szukajacego pracy. trzeba to koniecznie uściślić.
macie zap..... za miskę ryżu
Relaksacja pończoch? A co to takiego?
No zatem kim specjalistę emeryta zastąpić? Po pól roku wakat pusty i nawet ex pracodawcy proszą o powrót chociaż na 1/12 etatu. Uczniowie w branżówkach pańszczyznę z prawnego obowiązku odwalają bo nie ma zawodu, który ich interesuje. wymagane 50% obecności na zajęciach, a czasami i 40 % i zalicza rok po roku. Jeśli przyjdzie do pracy to totalny brak wiedzy i umiejętności w zawodzie nie jest najgorszym problemem tylko sprawy dyscyplinarne.