91
10.03.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
politykom "wiadomo co w co" :P... teraz KSEF pomoże zamknąć dalszą część małych firm :/ Kurde, jeszcze z dekadę temu -mimo polskiej ultra-UE-biurokracji- było łatwiej założyć i prowadzić firmę... młodzi ludzie dziś mają ciężej + niszczenie waluty (i nie tylko) sprawia, że młodemu ciężej także kupić własne mieszkanie. Kredyty wciąż najdroższe w Europie, banki upasione na tutejszej krwi (tak, zobaczcie ile samobójstw jest rocznie w tym kraju i kto je popełnia wg. statystyk - to naprawdę widać -młodzi w kredo, rolnicy... ) - to jest neo-kolonializm ciąg dalszy po likwidacji gospodarki post-PRL w latach '90... a tu jakieś pół mózgi trollują się kto ich mniej wyd.. mał, jakiś PO czy PiS... współczuję poziomu intelektualnego, oby jakieś przebudzenie choć trochę nastąpiło.
2084 (2026.03.10)

info

4  
  0
Nie dziwię się że ludzie nie chcą pracować za 6500.Przecież to dużo poniżej średniej
Tak to wygląda (2026.03.11)
@Tak to wygląda - To z czego żyją skoro 6500 czyli jakieś 4500 na rękę to za mało? Zero, czy jakieś pracę dorywxze, czy na czarno to lepiej? Może sponsoring?
(2026.03.11)
@Tak to wygląda - Tyle dają jak idziesz zielony i musisz się szkolić. Jak jesteś fachowcem i to po studiach, to słyszałem że i dycha brutto wpadnie.
Mymieszkancy (2026.03.11)
Mentalność chłopa panszczyznianego. to człowiek ma się dopasować do rynku pracy, nie odwrotnie. naucz się relaksacji pończoch i szukaj pracy w tym zawodzie. powodzenia. odsylam do serialu z ferdkiem kiepskim. nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.
(2026.03.11)
U Wójcika przyjmują kazdego
(2026.03.11)

info

2  
  1
Wśród osób zarejestrowanych w elbląskim Powiatowym Urzędzie pracy największą grupą są osoby długotrwale bezrobotne - 1452 osoby (44 proc. ) oraz bez kwalifikacji zawodowych - 1204 (37 proc. ); bez doświadczenia zawodowego jest 435 (13 proc. ) osób. Proponuję wykluczyć te osoby z liczby poszukujących pracy, i wtedy wyjdzie nam właściwa liczba bezrobotnych, chętnych do pracy. Nazwa - Bez doświadczenia zawodowego jest myląca, bo może zawierać 60 latka, który nigdy nie pracował i 19 latka po szkole szukajacego pracy. trzeba to koniecznie uściślić.
(2026.03.11)

info

1  
  0
macie zap..... za miskę ryżu
pinokio_mateosik (2026.03.11)

info

1  
  1
Relaksacja pończoch? A co to takiego?
BeBa (2026.03.11)
No zatem kim specjalistę emeryta zastąpić? Po pól roku wakat pusty i nawet ex pracodawcy proszą o powrót chociaż na 1/12 etatu. Uczniowie w branżówkach pańszczyznę z prawnego obowiązku odwalają bo nie ma zawodu, który ich interesuje. wymagane 50% obecności na zajęciach, a czasami i 40 % i zalicza rok po roku. Jeśli przyjdzie do pracy to totalny brak wiedzy i umiejętności w zawodzie nie jest najgorszym problemem tylko sprawy dyscyplinarne.
Brygadzista (2026.03.11)