Zarząd Portu na wiosnę czeka przeprowadzka

28
12.02.2026
Zarząd Portu na wiosnę czeka przeprowadzka
Tu będzie nowa siedziba władz portowej spółki (fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
Do marca ma potrwać remont budynku przy ul. Warszawskiej 55, gdzie będzie się mieściła nowa siedziba Zarządu Portu Morskiego oraz Związku Gmin Subregionu Zalewu Wiślanego. Co z dotychczasową siedzibą portowej spółki przy ul. Portowej?

Budynek przy ul. Warszawskiej był wcześniej siedzibą różnych organizacji pozarządowych. Rada Miejska zgodziła się w 2024 roku, by stał się własnością portowej spółki. Od kilku miesięcy trwa tu remont, który będzie kosztował ok. 700 tys. złotych. Wykonywana jest m.in. hydroizolacja ścian piwnic, remont pomieszczeń, przebudowa instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania, a także zagospodarowanie terenu wraz z monitoringiem.

- Z informacji, jakie posiadamy z departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego, wynika, że termin końcowy modernizacji jest przewidziany na koniec marca tego roku – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Elblągu.

Budynek przy ul. Warszawskiej 55 ma ponad 460 m kw. powierzchni użytkowej i znajduje się na działce o powierzchni 1 tys. m kw. Razem z portową spółką swoją siedzibę w nim będzie miał także niedawno powstały Związek Gmin Subregionu Zalewu Wiślanego.

Co z dotychczasową siedzibą Zarządu Portu przy ul. Portowej?

– Ten budynek jest własnością spółki, nie możemy go zwrócić do miasta, natomiast możemy go zagospodarować według własnych potrzeb, na przykład wydzierżawić czy wraz z działką sprzedać. Rozważamy to drugie rozwiązanie, aby pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na realizację naszych działań lub za uregulowanie zobowiązań wobec miasta – zaznaczył Arkadiusz Zgliński.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nowy Port ma być na ulicy Żytniej/Mazurskiej a zarząd portu na drugim końcu miasta na Warszawskiej? Jaki sens? Nawet miasto nie wierzy w budowę portu za 3 lata według wczorajszej wizualizacji?
Logika (2026.02.12)
Oho, czyżby sprzedać zburzyć i postawić kolejną szkaradę. To miasto to stan umysłu.
(2026.02.12)

info

21  
  7
@Logika - Jaki port? To tylko mrzonki, obiecanki i robienie ludzi w.... A gdyby nawet to będzie to port polski czy niemiecki?
(2026.02.12)
No tak będziemy potęgą portową to i miejsce nowe byc musi
(2026.02.12)

info

10  
  2
Ciekawe co z budynkiem obecnej siedziby portu, budynek w stanie agonalnym, zarząd tylko zniszczył obiekt na Portowej, kto zapłaci za remont? Czy może zaraz pójdzie na sprzedaż?
Słodkii (2026.02.12)
Bardzo zaniedbany budynek i otoczka. Aż szkoda patrzeć jak brakuje gospodarza.
Mędrzec (2026.02.12)
@Mędrzec - Zaniedbano? I co z tego, przecież będziemy se remontować ile chcemy. Toć to nie za nasze :)
Jajko (2026.02.12)
@Słodkii - Czytałeś gamoniu tekst ?
(2026.02.12)
Zarząd portu wyniesie się z Portowej, tymczasem miasto ma zrealizować duży remont ul. Portowej. Duzy fart dla prywatnej przystani.
(2026.02.12)

info

13  
  2
Przy obecnych władzach, zyski portu nie pokrywają kosztów utrzymania.
nygus (2026.02.12)

info

15  
  1