Złapani za kratki

48
28.01.2026
Złapani za kratki
Fot. KMP Elbląg
Wyjęli kratki odwadniające i wrzucili je do… rzeki. Dokładniej rzeki Elbląg. Troje osób myślało, że nie poniesie odpowiedzialności za swój czyn. A był on po prostu głupi, co później sami przyznali.

33-latek oraz dwie kobiety w wieku 23 i 19 lat pijąc alkohol i przemieszczając się po elbląskiej starówce, stwierdzili w pewnym momencie, że mogą wyjąć z bruku, metalowe kratki odwadniające. Gdy już to zrobili nie wiedzieli co z nimi dalej zrobić, więc… wrzucili je do rzeki. Osoby zostały rozpoznane przez policjantów z nagrań kamer monitoringu.

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wartość elementów wyceniono na 1500 złotych.

Osoby te w trakcie przesłuchania przyznały, że piły tego dnia alkohol i nie umiały logicznie wytłumaczyć swojego postępowania.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pokaż ich twarz na słupach info.
(2026.01.28)

info

63  
  2
Głupich nie sieją, sami się rodzą.
pilafek4 (2026.01.28)

info

39  
  1
Geniusze
aborygen_stont (2026.01.28)

info

26  
  1
uuuuu jaka notka, poezje, nobel będzie?; -D
(2026.01.28)

info

2  
  26
a czy bedzie chwalenie tym, że: złapalismy groźną grupę przestępczą handlujaca kokainą i maryską, przerzucili przez nowakowo i rubno kilko koksu dla meksykańców? haha uu jaka prowincja takie "mocne" wykorczenia :) jest się czym chwalić )
(2026.01.28)

info

4  
  34
Troglodyci są wśród nas.
(2026.01.28)

info

26  
  1
fajnie jakby nowacki zrobił notkę o tym, że w końcu po trudach sledztwa ujwawniono winnych (albo niewinnych) akcji z Bartosikiem z Robotnicznej... doczekamy się tej relacji czy raczej słabo? :) bo o banałachto wstyd pisac, to żadne wykroczenie do mediów, wstyd
(2026.01.28)

info

3  
  17
Przykre, że takich czynów dopuścili się ludzie dorośli
(2026.01.28)
To co oni jacyś niedorozwinięci?
(2026.01.28)
Jutro przeczytamy, że milicja złapała przestępców którzy wspólnie i w porozumieniu w ramach zorganizowanej grupy przestępczej przechadzając się po Elbląskim parku dokonali szeregu czynów zabronionych, w tym jeden użył przekleństwa, powiedział: motyla noga, a drugi zwyrodnialec wydalił plwocinę z otworu paszczowego wprost na wyremontowany chodnik.
(2026.01.28)

info

9  
  31