Elbląg gotowy na najlepszą siatkówkę kobiet

15
20.01.2026
Elbląg gotowy na najlepszą siatkówkę kobiet
Tauron Puchar Polski już czeka w Elblągu. W konferencji na ten temat wzięli udział (od lewej): Artur Popko (prezes PLS), Michał Missan (prezydent Elbląga), Piotr Kowal (wiceprezydent) i Robert Turlej (członek zarządu województwa) (fot. Anna Dembińska)
Elbląg po raz drugi będzie gospodarzem finałowego turnieju Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet. O trofeum 7 i 8 lutego w hali przy Al. Grunwaldzkiej będą rywalizować cztery zespoły, w tym obrońca tytułu – KS DevelopRes Rzeszów z pochodzącą z Elbląga libero – Aleksandrą Szczygłowską.

Jest już znana trójka finalistów - broniący pucharu KS DevelopRes Rzeszów, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, triumfator sprzed dwóch lat, a także NETLAND MKS Kalisz, lider 1. ligi, który niespodziewanie pokonał zespół z ekstraklasy. Ostatniego uczestnika poznamy już w środę, kiedy to dojdzie do pojedynku PGE Budowlanych Łódź z LOTTO Chemikiem Police.

Bilety na finał Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet w Elblągu są od kilku tygodni w sprzedaży przez internet. Ceny w zależności od miejsc - od 26,50 do 47,70 zł.

- Bardzo się cieszę, że przyjadą do nas kibice z różnych drużyn. Będziemy kibicować wszystkim, ale chyba każdy zrozumie, że serca będą bliżej drużyny, w której występuje pochodzącea z Elbląga Aleksandra Szczygłowska – mówił na wtorkowej konferencji prasowej Michał Missan, prezydent Elbląga. - Mam wrażenie, że zaszczepiliśmy trochę siatkówkę w Elblągu. Pracujemy nad tym, żeby na tym ziarnku wyrosła piękna roślina. Mamy już dwie seniorskie drużyny w trzeciej lidze: kobiet i mężczyzn. Będziemy pracowali nad tym, żeby to się rozbudowywało. A takim korzeniem jest finał Pucharu Polski w Elblągu i najwyższa klasa rozgrywkowa wśród mężczyzn, czyli grający u nas Barkom. Siatkówka to bardzo popularny sport, który nie powoduje skrajnych emocji, a sprzyja wspólnemu kibicowaniu. Zapraszam serdecznie, spotkajmy się w naszej hali, która po raz drugi będzie gościła najlepsze siatkarki.

Wkład Elbląga w organizację imprezy poza przygotowaniem hali do rozgrywek to 150 tys. złotych brutto, 135 tys. złotych dołożył Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Te kwoty pokrywają, jak przyznał prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko, około jednej trzeciej kosztów organizacji finału Tauron Pucharu Polski.

- Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze i będzie to tak piękne widowisko jak rok temu, przy komplecie publiczności. Warto podkreślić, że finał w Elblągu w 2025 r. był najchętniej oglądanym meczem siatkówki pań spośród wszystkich transmitowanych w ubiegłym roku – powiedział Artur Popko. – Gwarantujemy, że w tym roku będzie to jeszcze ładniej wyglądało.

Czy Elbląg będzie gospodarzem finałów Tauron Pucharu Polski także w kolejnych latach, jak to było w Nysie, która gościła siatkarki przez siedem edycji?

– Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. My byśmy chcieli. Elbląg inwestuje w sport, w edukację sportową. Jesteśmy otwarci na współpracę – przyznał prezes PLS.

- Zamontowaliśmy nowe oświetlenie w hali, jesteśmy w trakcie zakupu nawierzchni terafleksowej. Przygotowujemy zaplecze z myślą o kolejnych latach. Zaangażowanie województwa jest na takim poziomie, który pozwala nam te zawody zorganizować w Elblągu – dodał prezydent Michał Missan.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elbląg sportem STOI - super!!!
beatle (2026.01.20)
Rodzinnie, kulturalnie będzie można kibicować i oglądać na żywo najlepsze drużyny siatkarskie w finale Tauron Pucharu Polski Kobiet.
(2026.01.20)

info

22  
  3
A co motorówka na to? Czy wyrazi swoją aprobate czy sprzeciw? Czy to nie koliduje?
(2026.01.20)
Jakie to jest inwestowanie w sport? Jakiś turniej kobiet? A my mamy swoją drużynę w tym turnieju? Wygra drużyna X i co da to Elblagowi? Elblag coś promuje tym turniejem? A jak to co?
(2026.01.20)
Polecam trening szarych komórek, przeczytanie artykułu ponownie. A jest substancja szara?
(2026.01.20)
Spytaj śliwki
(2026.01.20)
Śliwy już zgniły
(2026.01.20)
Elegancko, sport na coraz wyższym poziomie
(2026.01.20)

info

7  
  5
E tam panie nissan jedynie reprezentacja bo tak to dla kogo poza garstką osòb równie dobrze by to spotkanie mogło się odbyć na Kościuszki no to nasza drużyna mi to niewiem jak by tu kibicować chyba że w bukmacherskie się pobawić ma żywo bo dla mnie tu niema logiki kibicowania
(2026.01.20)

info

4  
  7
I odpaliły się ciu.. le wszelkiej marki z parti słusznie minionej. Za waszych czasów kolejna msza była wydarzeniem ponad przeciętnym. Kolejna danina klerowi normą, a kolejny wał na sprawiedliwości skutkiem miłości do ciemiężonych. To za waszych czasów, niby przez pandemię, węgiel zdrożał 3 krotnie. Wykopaliscie dziurę w 1,5km ziemi za 2 mld złotych. Daliście na salceson Olszewskiego 100mln. Chyba czas zacząć tu w komentarzach wykazywać wszystkie wasze wałki. Okolicznych też się kilka znajdzie, Karczowiska, Lasy Państwowe itp itd. Wstydu nie macie i nigdy nie mieliście. O misce ryżu pamiętacie?
Matteoo777 (2026.01.20)