Działka z pawilonami sprzedana lokalnemu przedsiębiorcy

34
19.01.2026
Działka z pawilonami sprzedana lokalnemu przedsiębiorcy
Na działce są cztery pawilony handlowe, fot. Anna Dawid
Za 363 tys. zł netto (plus VAT) miasto sprzedało w poniedziałek (19 stycznia) zabudowaną pawilonami handlowymi działkę przy Al. Grunwaldzkiej. Nabywcą jest lokalny przedsiębiorca, który w tym miejscu od 41 lat prowadzi działalność.

W poniedziałek o godz. 12 rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki z czterema pawilonami przy Al. Grunwaldzkiej. Uczestniczył w nim jeden oferent i to on został nabywcą za kwotę 363 tys. zł netto (cena wywoławcza to 360 tys. zł). To lokalny przedsiębiorca Wojciech Derebecki, który od czterech dekad w jednym z pawilonów prowadzi dobrze znaną elblążanom firmę „Kluczyk". Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest pod usługi komercyjne.

- Wybudujemy budynek zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w którym będzie mieściła się nowa siedziba firmy Kluczyk, jak i będzie mieściła się poradnia medyczna – mówi Tomasz Miernik, pełnomocnik nabywcy, czyli firmy PUH Derebecki.

Co stanie się z pawilonami, które przeznaczone były do wyburzenia?

- Pawilony zostawiamy w tej konfiguracji do momentu, do którego nie uzyskamy prawomocnego pozwolenia na budowę i nie zaczniemy prac budowlanych. Przed rozpoczęciem prac, oczywiście adekwatnie wcześniej, poinformujemy wszystkich dotychczasowych najemców tych lokali, ale do tej chwili będą mogli swobodnie tutaj prowadzić działalność. Oczywiście kwestie związane z fakturowaniem finansowym prawdopodobnie zostaną w niezmienionym w kształcie – dodaje Tomasz Miernik.

Zgodnie z dokumentami przetargowymi wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy nieruchomości do 31 grudnia 2028. Budowa ma potrwać do końca 2030 roku.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I bardzo dobrze. Super wiadomość.
(2026.01.19)

info

98  
  2
Fajnie. Tylko błagam, nie róbcie tam kebaba kolejnego :):):).
Księciu (2026.01.19)
@Księciu - Wystarczy nie korzystać z usług. Zrobią to co uznają za stosowne.
(2026.01.19)
A budynek po biedronce straszy!!
Ne (2026.01.19)
Te pseudo budynki handlowe do likwidacji. Czy nie można wybudoeac ciągu ładnych obiektów handlowych. Nowoczesnych. Bo to co obecnie straszy PRL.
(2026.01.19)
Koniec roku 2030 to za bez mała 5 lat. To dosyć odległa perspektywa jak na pawilon handlowy. Dużo wcześniej powstanie przecież nowe centrum handlowe przy ul. Żuławskiej przy Castoramie
(2026.01.19)
Też jestem tego zdania. Szkoda, że wiele głównych ulic ma w sobie pozostałości starej zabudowy, ale Elbląg dla nikogo nie jest na tyle opłacalnym, żeby to kupić, wyburzyć i zrobić coś nowoczesnego. Na tyle nieopłacalny, że już lepiej zostawić te komunistyczne bryły i próbować tam kręcić interes... Co się dziwić, to nie Warszawa. A z drugiej strony szkoda. Wiele miejsc nadaje się do gruntownej przebudowy, żeby nie wyglądało prowincjonalnie.
asdjdfasfsd (2026.01.19)
Ale Panie Kluczyk, bar zostawicie co? Smak piwka przy jednej z głównych ulic miasta to coś niepowtarzalnego.
smakosz_złotego_trunku (2026.01.19)

info

31  
  25
Gratulacje elbąski przedsiębiorca! Brawo miasto! Bardzo dobra wiadomość. Oby więcej takich sukcesów!!! :D
suuper (2026.01.19)

info

55  
  9
W ogóle przeczytałeś cały artykuł? Odnoszę wrażenie, że chyba nie.
KapitanSzyderca (2026.01.19)