Alarm przeciwpowodziowy odwołany

25
31.12.2025
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
W związku ze spadkiem poziomu wody w rzece Elbląg poniżej stanu alarmowego prezydent Elbląga Michał Missan podjął decyzję o odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego na terenie miasta.

Jednocześnie informujemy, że nadal utrzymany pozostaje stan pogotowia przeciwpowodziowego, co oznacza dalsze monitorowanie sytuacji hydrologicznej oraz gotowość służb miejskich do podjęcia niezbędnych działań.

Ważna informacja dla kierowców - ul. Bulwar Zygmunta Augusta oraz ul. Panieńska są już przejezdne na całej długości. W środę rano miejskie służby zakończyły demontaż szandorów (mobilnych zapór) zlokalizowanych pod mostem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast rękawy przeciwpowodziowe ustawione wzdłuż ul. Bulwar Zygmunta Augusta pozostaną na miejscu prewencyjnie do czasu całkowitego ustąpienia zagrożenia powodziowego.

Jacek Żukowski, Zespół Prasowy Biura Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gdyby PiS pogłębił tor wodny do samego Elbląga o dwa metry to woda by była o dwa metry niżej i stan powodziowy ani cofka by nie groziła.
Czy (2025.12.31)
@Czy - No tak to nie działa ….. 😅
(2025.12.31)
no i gitara. a jeszcze się zaoszczędzi na sylwestrze w ramach pretekstu. Brawo miasto z nissanem na czele.
asbest (2025.12.31)
PIS miał to zaplanowane ale Vitalij ćwierk i jurij motorówka blokowali jakąkolwiek ingerencję i rozwój drogi wodnej jak i portu w Elblągu. Wcześniej nawet blokowali budowę przekopu wraz z politykami PO. Pamiętasz ankietę propagandową? Pewnie sam w niej brałeś udział. Btw skoro alarm odwołany to i Sylwester powinien się odbyć. W przeciwnym razie zasadnym będzie odwołanie władz miejskich w przyszłym roku. Coraz więcej elbalazan o tym wspomina i tego żąda.
Jawamwojtaniewybierałem (2025.12.31)
@Czy - "Gdyby PiS pogłębił tor wodny do samego Elbląga" - Mądralo - Szkoła podstawowa - fizyka - naczynia połączone i ich poziomy się kłaniają. No ale nie byłeś pewnie tego dnia w szkole. Ale proszę nie pisz już więcej, bo jednak wstyd.
(2025.12.31)
@Czy - Gdyby nie przeszkadzano PiSowi to port pewnie byłby w budowie a rzeka sukcesywnie pogłębiana ale jak się buntuje bo pewnie chodziło o koryto to będzie g... a nie port.
(2025.12.31)
@Jawamwojtaniewybierałem - PIS miał zaplanowane zajumać kasę - i zajumał. NIC więcej.
(2025.12.31)
czy wy tylko we łbach macie jakieś pisopoko? nie macie innych problemów niż zyć fikcyjnymi problemami sterowanymi przez media? polityka wam wyżarła łby, nie macie na nic wpływu a się podniecacie, komentarze to jedyne wasze poletko na brednie brrr
(2025.12.31)

info

8  
  6
@Czy - Ale cap z Ciebie
(2025.12.31)
I życzymy szczęśliwego nowego roku 2026 bez powodzi i cofek-:)
(2025.12.31)

info

10  
  0