149
29.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Żeby nie Unia to byś jeszcze w konia orał te10 hektarów a nie John Deerem
PGR (2025.12.29)
@Konsument - A kto ci broni spełnić kryteria rolnika indywidualnego przecież takowe mogą zdobyć nawet ludzie z niepełnym podstawowym, więc ci znawcy co tak tak się tutaj wypowiadają na temat rolnictwa i krytykują bez problemu powinni taki kurs ukończyć, potem mogą kupić ziemię, pokazać jak kupią ciągniki za te dotacje z kochanej UE- chciałbym to zobaczyć jak te dotacje zdobędą i potem pokażą jak prowadzą dochodowe gospodarstwa, wiodą bogate, luksusowe życie, biorą dotacje itp. Jak to się dzieje, że młodzi coraz częściej uciekają z gospodarstw do miast, a rodzice nie mają następców, przecież gospodarstw pełno na sprzedanie w ogłoszeniach, więc ludzie z miast powinni tłumnie na wieś jechać, kupować ziemię i prowadzić luksusowe życie rolników, brać dopłaty, dotacje na ciągniki za miliony, a jakoś nie widzę, żeby ciągnęli na wieś, co tak wolą pracować na etatach, zamiast być rolnikiem i mieć bogactwo?
(2025.12.29)
Jak nie ma młodych na protestach? Organizatorami większości protestów są właśnie młodzi rolnicy i ci w średnim wieku, a ich jest niewielu wśród rolników, średni wiek rolnika w UE to 57 lat, a 33% z nich ma 65 lat i więcej, bo młodzi nie chcą wchodzić w rolnictwo, które jest niszczone szkodliwą polityką rolną UE, może powiesz, które biznesy młodych rolników działają prężnie, skoro różni eksperci i naukowcy, a nie rolnicy nawet wyliczają, że dzisiaj większość podstawowych upraw przynosi straty i znaczna część hodowli, młodzi rolnicy często są na protestach, bo widzą upadek europejskiego rolnictwa, ci co zdecydowali się przejąć gospodarstwa są teraz pod silną presją szkodliwych działań UE. Muszą spełniać coraz więcej kosztownych wymogów, regulacji, zakazów i nakazów, a te śmiesznie dopłaty z UE nie pokrywają nawet połowy kosztów spełniania fanaberii UE.
(2025.12.29)
Jeszcze traktorki ustroicie świątecznie, no przecież tylko chłopi pracują i basta. Reszta niech stoi w drodze do pracy. Nie zbieracie kasy na jakiś szczytny cel? Widać, że zimą nic nie robicie, nudy, nudy... idziemy powarcholić. Jak nikt, potraficie skłócić ludzi.
Asio (2025.12.29)

info

7  
  2
Kolejny "geniusz". "Aby zostać rolnikiem indywidualnym, musisz posiadać co najmniej 1 ha ziemi rolnej (do 300 ha), posiadać kwalifikacje rolnicze (wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staż pracy/praktykę), mieszkać w gminie, gdzie położona jest ziemia (min.5 lat) i osobiście prowadzić to gospodarstwo. " Aby kupić ziemię rolną pow.1 ha musisz spełnić to powyżej... czego nie rozumiesz. Ten zawód jest lepiej obwarowany od "nie swoich" niż adwokat.
Próbowałem (2025.12.30)
Warto zaznaczyć coś co umyka w dyskusji o umowie z Mercosur. Żywność z krajów Mercosur jest od lat regularnie sprowadzana do Unii Europejskiej, w tym do Polski. Brak umowy nie blokuje trwającego importu. Od lat konsumujemy wyroby z tamtych krajów.  Handel odbywa się na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu oraz w ramach istniejących wcześniej porozumień, co oznacza, że importerzy muszą opłacać obowiązujące cła.   Dlaczego umowa jest tak kontrowersyjna, skoro handel już trwa i od lat wpierniczamy tą trującą nie spełniająca standardów UE żywność? Teraz rolników sumienie ruszyło i się martwią o nasze zdrowie? Głównym celem nowej umowy nie jest rozpoczęcie importu, ale jego liberalizacja. Obniżenie ceł boli bo to mogą być miliardowe straty rolników z UE. Jakość wyrobów jest tylko argumentem i pretekstem do blokowania umowy. Wszyscy oszukują i trują nas na potęgę i to się nie zmieni. Nowa umowa ma docelowo znieść cła lub znacząco je obniżyć.   I to boli. Konkurencyjność i utrata przewagi boli. I na koniec - zgodnie z oficjalnymi deklaracjami Komisji Europejskiej z grudnia 2025r. , żywność sprowadzana z krajów Mercosur musi spełniać rygorystyczne unijne wymogi sanitarne i fitosanitarne (SPS)
Czy (2025.12.30)

info

2  
  3
unia europejska nie patrzy na interesy krajów członkowskich - korzy ść mają tylko niemiaszki
(2025.12.30)

info

2  
  3
@Próbowałem - Masz rację, dodatkowo prawnicy/sędziowie nie płacą podatków
(2025.12.30)
@Zielarski - Smutne, ale prawdziwe:(
Mietkowyu (2025.12.30)
Myślisz że dla Nas dobre będzie to jedziecie ?
Mietkowyy (2025.12.30)