A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A co Ty zapamiętałeś z obowiązkowej służby wojskowej? Tyle, że AK miałeś w rękach, jadłeś na komendę, spałeś na komendę ale dawno w cywilu jesteś i jak każdy paszport w rękę i wio na zachód. Chcesz nam udowodnić, że napisz na nagrobku tu spoczywa poległy w walce o kraj coś znaczy?
Zarządzanie przez panikę. Znamy ten model od Covidu. Jakie schować? Ta urojone punkty typu Bałuckiego 14 ? U kosmetyczki pod spódnicą chyba...
Ktoś napisał (piszę "ktoś", bo to same anonimy), że "... rusek zaatakuje... od północy z obw. Królewieckiego... zajmie Braniewo i stamtąd... na Elbląg... ". To jest błędna analiza !!! Ludność miejscowa m. in. z Pogrodzia i okolicznych wsi, wykopie "wilcze doły", ruskie wpadną i nie przejdą !!! Jak to działa, to wiedzą wszyscy, którzy oglądali film historyczny "Krzyżacy" !!! Natomiast zarówno na Bałtyku, jak ina wodach Zalewu Wiślanego, flocie ruskiej da zdecydowany odpór flota rybacka m. in. z Tolkmicka i Piasków !!! A więc jak widać, nasze, elbląskie bezpieczeństwo jest niepodważalne !!!
Wiem gdzie się schować - POd łóżko.
Punkty schronienia to według tych niedouków piwnice niektórych szkół jak np SP 6.Te budynki to co najwyżej mogą chronić przed deszczem a nie bombardowaniem w dzisiejszych czasach.
i bronić Polski na linii Odry, a nie przepraszam Niemiec a nie Polski
a taka jest niby rola Pana Boga, aby każdemu pomagać? Ty i twoi bliźni zostali obdarzeni wolną wolą - więc ponoszą konsekwencje swoich i niestety cudzych (np polityków) czynów.
Od 1945 r nie naruszono porządku NATO - Układ Warszawski. Pomimo, że mapy planu inwazji lądowej na zachód kończyły się na kanale La Manche. Kto z wojsku ludowym był w randze oficera ten wie co było ćwiczone na poligonach i co w mapach było. Rok 2022 pokazuje, że można tylko udawać, że Rosja się zatrzyma na Ukrainie. Mówcie sobie co chcecie ale oni robią za tarczę dla całej Europy. Udawajmy, że wstąpią kiedyś, kiedyś do UE, lejmy te pożyczki aż na końcu Bruksela stwierdzi, że tak upadła gospodarka jak UA nie ma czego szukać we wspólnocie europejskiej, oni tą bajeczkę kupują dlatego stoją na froncie. Czwarty bity rok a rocznica już w lutym. Końca nie widać.
kupę kasy z budżetu wydają na informacje w TVP w likwidacji o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia - nowu sposób przekazania finansów firmie upadającej
Dalej filtracja komentarzy - nie chcecie pokazać czegoś, o czy mało kto wie.