Wybrany wątek opinii

Dziś jest pokolenie rozpieszczone i ułomne pod względem walki na froncie, bo nie wiedzą co to jest 714 dni obowiązkowej służby. Dlaczego tak dużo zginęło młodych Ukraińców i Rosjan ? Podobnie będzie w Polsce i każdym kolejnym państwie bo dzisiejsza siła to smartfon i wiedza z internetu.
(2025.12.23)
A co Ty zapamiętałeś z obowiązkowej służby wojskowej? Tyle, że AK miałeś w rękach, jadłeś na komendę, spałeś na komendę ale dawno w cywilu jesteś i jak każdy paszport w rękę i wio na zachód. Chcesz nam udowodnić, że napisz na nagrobku tu spoczywa poległy w walce o kraj coś znaczy?
(2025.12.23)
Przede wszystkim dyscyplinę, szacunek i odpowiedzialność ! Kwestia kto gdzie trafił, mi przypadł desant powietrzny w Krośnie. Samoobrona, skoki spadochronowe i walka o przetrwanie na poligonie, bo tak to wyglądało. Kto zaliczył służbę gdzie rok przespał na przepustkach to ok. ale nie porównywać dzisiejszą jałopę albo dupka z wiedzą i doświadczeń jakie nam było dane, to że inna technologia i technika to nie znaczy że zapomniałem co znaczy rozkaz !!!
(2025.12.23)
Powrót do komentarzy