UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Ktoś napisał (piszę "ktoś", bo to same anonimy), że "... rusek zaatakuje... od północy z obw. Królewieckiego... zajmie Braniewo i stamtąd... na Elbląg... ". To jest błędna analiza !!! Ludność miejscowa m. in. z Pogrodzia i okolicznych wsi, wykopie "wilcze doły", ruskie wpadną i nie przejdą !!! Jak to działa, to wiedzą wszyscy, którzy oglądali film historyczny "Krzyżacy" !!! Natomiast zarówno na Bałtyku, jak ina wodach Zalewu Wiślanego, flocie ruskiej da zdecydowany odpór flota rybacka m. in. z Tolkmicka i Piasków !!! A więc jak widać, nasze, elbląskie bezpieczeństwo jest niepodważalne !!!
strateg dziadek stefek