Więcej patroli oraz kontroli

27
16.12.2025
Więcej patroli oraz kontroli
fot. Mikołaj Sobczak (arch. portEl.pl)
Więcej patroli policji na dworcach i w rejonach marketów oraz w miejscach sprzedaży materiałów pirotechnicznych – między innymi takie działania mają podjąć służby, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w okresie świątecznym.

O bezpieczeństwie mieszkańców Elbląga w okresie świątecznym i podczas miejskiego Sylwestra, który ma się odbyć na starówce (szczegółów programu miasto jeszcze nie podało) dyskutowano m.in. we wtorek (16 grudnia) na posiedzeniu Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych. W tym okresie elbląskich policjantów mają wspierać m.in. funkcjonariusze z Olsztyna.

- Co roku przy działaniach świąteczno-noworocznych jesteśmy przygotowani i mamy zwiększone siły do działania. Wspomaga nas Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, zarówno przy imprezie noworocznej, jak i w codziennej służbie w tym okresie - mówił podinsp. Zbigniew Przyborowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

Na ulicach Elbląga ma być więcej patroli.

- Będą w obrębie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, na dworcach kolejowych i autobusowych, w miejscach zwiększonego ruchu osobowego, w środkach komunikacji zbiorowej. Oczywiście podejmowane będą też działania w zakresie przepisów związanych z postępowaniem z materiałami pirotechnicznych. Zwracamy również uwagę na kradzieże pojazdów, ponieważ mamy bardzo dużo ich nasilenie w tym czasie świątecznym i przedświątecznym – mówił podinsp. Zbigniew Przyborowski.

Przypomnijmy, że do 28 lutego 2026 roku na wybranych liniach kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe Trzeci obowiązuje trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego CHARLIE. Oznacza to m.in, że należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia - nietypowo zachowujące się osoby, pozostawione bez opieki pakunki, torby lub plecaki, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc potencjalnie narażonych na akty dywersji.

Jak podkreślił Mariusz Grudziński z Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Elblągu w Elblągu nie było do tej pory niebezpiecznych zdarzeń w obrębie infrastruktury kolejowej.

- Nie ma takich zdarzeń, które byłyby stricte niepokojące. Są kradzieże, jakieś dewastacje, ale one zawsze występowały. Gdyby się coś niepokojącego pojawiło, to oczywiście będziemy informować prezydenta i służby - mówił Mariusz Gradziński.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Myślę, że Polacy mają większą potrzebę obcowania ze służbami porządkowymi w innych obszarach życia, niż tylko doraźnie przy fajerwerkach... Bezpieczeństwo należy zapewniać na co dzień, a nie wyłącznie raz w roku i do wyłącznie pod publikę. Słupki sondażowe z tego powodu nie wzrosną!
Bezproblemowy (2025.12.16)
Uwaga na interwencje POlicji - ponieważ to może być najbardziej niebezpieczne.
(2025.12.16)
No i więcej cenzury na POrtelu, coraz mniej wolności słowa, i mnieju wolnych medów....
Rehot Ropucha (2025.12.16)
Ropucha, nie pitol, tylko dawaj konkretnie, o się ciebie rozchodzi ?
(2025.12.16)
Niech patrole nas chronią przed fanatykmi religijnymi wszelkiej maści.
Czarnek też po kul (2025.12.16)

info

14  
  7
Będą patole policyjne ?
(2025.12.16)

info

5  
  4
Jak ma ci napisać skoro cenzor i tak nie puści ?
(2025.12.16)
@Bezproblemowy - Mam nadzieję że trafisz na asa i zatęsknisz za szacunkiem ! Bo myślisz jak Dyzma !
(2025.12.16)
Nie strasz, nie strasz... Warto pamiętać, że fortuna dicitur caeca!
Bezproblemowy (2025.12.16)
@Rehot Ropucha - tyle razy powtarzam a do ciebie wet nie dociera-nikt cie tu nie lubi/w przeciwieństwie do info/
jawamkaczoraniewybieralem (2025.12.16)