A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W Polsce mamy tradycje picia. Większość rodaków nie widzi problemu w legalnym alkoholu.
A co zmienia prochibicja? Zamienia się ze sprzedaży w sklepach, na sprzedaż na melinach. Prochibicja nie liwiduje problemu, tylko o ukrywa.
@MariuszLewandowski-Fc - Ale masz dobrą pamięć' - lata 80 - te, to już 45 lat temu... dziadku za dwie dychy dziewczyny dawały każdemu, ja też bym to pamiętał do końca życia, może nie te dwie dychy, ale te dziewczyny co dychały we dwie. Ty zawsze znajdziesz się tam, gdzie coś dają, jak nie na dworcu w Gdańsku to znowu u niemiaszków na szparagach, " żyć to cza umić" - jak mawiał elbląski podróżnik, zbieracz, naciągacz, chodzący po prośbie- Teodor.
Dworzec Główny w Gdańsku na początku lat 80-tych był jak Dworzec Zoo - było tam wszystko od dziewczyn za porcje makowiny przez chemików do gości którzy zgarniali dziewczyny do trójmiejskich agencyjek.. Gdyby ktoś nie wiedział skąd Skiba twierdził że najlepsza na świecie jest miłość w klozecie to warto poszukać bywalców Gdańskiego Irisch Pubu i babć klozetowych z Dworca Głównego właśnie. Nie skorzystałem bo byłam za mały a opowieści o tym co się tam działo trafiły od kolegów z Gdańska i Gdyni gdy robiłem tam studium pomaturalne. Zresztą nie tylko o ty, ,, ,Nie mniej w sferze trójmiejskiego życia nocnego jestem swego rodzaju specjalistą - mieszkałem tam kilka lat Kilka Dam podzieliło się ze mną wspomnieniami ze swojej młodości...
@MariuszLewandowski-Fc - Wspomnienia kilku Dam, opowieści kolegów, stwierdzenie Skiby i na tym budowanie alternatywnej prawdy o tamtych czasach. Ja w latach osiemdziesiątych jeździłam do Elbląga z Dworca Głównego, nie pamiętam takich obrazków i czułam się o wiele bezpieczniej niż obecnie.
To prawda. Ceny bylyby nizsze.
MariuszLewandowski-Fc - MariuszLewandowski-Fc Fcbrawooooo
@MariuszLewandowski-Fc - Jakby używki były wynalazkiem XX wieku. Kolumb przywiózł tytoń. Starożytni opanowali fermentację owoców. Te komisje to jest pic na wodę. Naród pije. Pił. Pić będzie. Taką ankietę co Pani robi swoim gościom większość obleje z przekazem masz problem z alkoholem. Dopiero wpadka w domu, pracy, za kierownicą kieruje Cię przed oblicze komisji.
Ciepła posadka w wymyślonym departamencie spraw beznadziejnych.
Nie są wynalazkiem naszych czasów ale zaczynają być problemem w Europie a dokładniej zaczynają być u nas czymś normalnych, .... Wojny Opiumowe, ,, Powstanie Bokserów = Chiny dopiero wracają do pozycji mocarstwa Każdy naród ma swoje słabości i upodobania = życie, ,, ,, Tyle że wielu to autuje poza nawias a to już tragedia, ,, ,