Nareszcie weekend. Jarmark, kiermasz i jubileusz na łyżwach

18
05.12.2025
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?

5-7 grudnia

Zacznijmy od jarmarku. W dniach 5-7 grudnia Stary Rynek zamieni się w pełne magii, świąteczne miasteczko! Nie może Was zabraknąć podczas wspólnego kolędowania, Moto Mikołajów i wyjątkowej Wspólnej Wigilii Elblążan. Pod tym linkiem jest program całego wydarzenia. W Kinie Światowid przez cały tydzień trwa nadal kolejny Festiwal Filmów Familijnych. Co jeszcze będzie się działo?

 

5 grudnia

O godzinie 18 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w ramach ogólnopolskiego programu „Efekt Chopina” realizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina będzie można posłuchać recitalu fortepianowego Piotra Pawlaka, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia.

 

Również o godz. 18 na Lodowisku Helena ponownie zagości zimowa magia! Odbędą się „Mikołajki na lodzie” – wydarzenie, które wprowadzi Was w świąteczny nastrój pełen muzyki, radości i wyjątkowej atmosfery. To idealny moment, by rozpocząć grudniowy czas w towarzystwie bliskich i wspólnie poczuć nadchodzące Święta. Więcej (m. in. ceny biletów) w linkowanym artykule.

 

To nie wszystko, bo o godz. 18 w Kamieniczkach Elbląskich odbędzie się wystawa „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia” — polskie pocztówki z lat 60. i 70. XX wieku. Na wystawie zobaczymy wybór projektów z kolekcji Haliny Różewicz-Książkiewicz — kartki, które nostalgicznie przypominają o dawnych świętach: o śniegu skrzypiącym pod choinką, dziecięcej radości, domowych pastelach albo zimowych spacerach. Niektóre to klasyczne „kartki z choinką i baśniowym Mikołajem”, inne to subtelne ilustracje inspirowane sztuką ludową, a ich autorkami i autorami byli m.in.: Maria Mackiewicz, Maria Uszacka, Olga Siemiaszko, Józef Wilkoń, Ha-Ga (Anna Gosławska-Lipińska), Bohdan Wróblewski, Leonia Janecka, Bogdan Budenko i wielu innych.

 

6 grudnia

KierMAH, czyli kiermasz w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu to doskonała okazja, by zakupić świąteczne upominki od lokalnych twórców, rzemieślników i artystów. Podczas wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w ręcznie robione, unikatowe przedmioty, które nie tylko przyciągną wzrok, ale również wniosą odrobinę magii do codzienności i stworzą niepowtarzalną atmosferę w każdym wnętrzu. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12-18 do Budynku Gimnazjum (wejście od strony dziedzińca lub rzeki).

 

7 grudnia

O godz. 16 roku na lodowisku „Helena" w Elblągu odbędą się uroczyste obchody 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka" – jednego z najbardziej rozpoznawalnych klubów łyżwiarstwa i rolkarstwa figurowego w województwie. Wydarzenie zgromadzi zawodników, trenerów, rodziców, sympatyków oraz wszystkich, którzy na przestrzeni dwóch dekad współtworzyli historię i sukcesy klubu.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Udanego weekendu

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
:)
#Mikołaj (2025.12.05)

info

0  
  3
Przepraszam bardzo, ale dlaczego ta Pani się tak dziwnie się zachowuje, tak dziwnie dziwnie mówi? Powiem nawet, że dziwacznie. Mam znaczny niesmak i zirytowanie sposobem prezentacji informacji przez tę Panią. Zupełnie nie da się skupić na tym o czym mówi. Po obejrzeniu materiału nic mi nie zostało w głowie, oprócz nieprzyjemnego wrażenia. Rozumiem, że trzeba czymś przykuć uwagę widza, ale nie tędy droga.
(2025.12.05)
prezentacja do niczego- lecz zna pana gruszkowskiego...
marika777 (2025.12.05)

info

14  
  4
A co to się stanęło? Czy wasza prezenterka napiła się za dużo świątecznego grzańca z wkładką % ? Bo zachowuje się co najmniej dziwacznie. Strasznie irytujący sposób jej "występów". Brrr...
(2025.12.05)

info

14  
  5
wyluzujta
(2025.12.05)

info

9  
  3
Ruda Kasia taka jest zawsze i tylko dymisja z funkcji obciachu może ją zmieni ? Może ? Ale portEl ma swoje prawa.
(2025.12.05)
Podzielam opinie. Jak animator dla 2 latków.
Tralala (2025.12.05)
Po prostu odlot, pewnie chce zaimponować młodym jak ona sama a zapomina że ludzie starsi i poważniejsi takiego zachowanie nie akceptują ? Ten kto ją zatrudnia ma nas du.....
(2025.12.05)
Czekam już tylko na komentarz Pana Mariusza Lewandowskiego który jako jedyny będzie w stanie merytorycznie opisać oprawę Pani Kasi. Każdy komentarz powyżej jest nic nie warty. Miłego weekendu i świętego Mikołaja.
(2025.12.05)
Akurat mi się wyświetlają te komentarze poniżej, a nie powyżej, więc Twój komentarz jest nietrafny :)
(2025.12.05)