Film promocyjny "Echa Legendy - Elbląg" zdobył Grand Prix festiwalu, a także pierwsze miejsce w kategorii reklama, najlepsze turystyczne miasto, najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, postprodukcja i kreatywność. Producent filmu Tomasz Walczak odebrał statuetki podczas gali w Portugalii.
W festiwalu wzięło udział 165 filmów z 35 krajów. Oceniało je 21-osobowe jury złożone z osób związanych z filmem, kulturą i turystyką z całego świata.
Festiwal istnieje w portugalskim regionie Arrabida od kilkunastu lat. Jego głównym celem jest prezentacja miejsc, które poza walorami turystycznymi, mogą służyć przemysłowi filmowemu, ukazując naturalne środowisko, różnorodność kulturową, kolory, dźwięki i smaki. Festiwal przyjmuje produkcje audiowizualne czterech gatunków: filmów reklamowych, filmów promocyjnych, filmów dokumentalnych i filmów poklatkowych.
Przy artykule przypominamy elbląski film promocyjny, a pod tym linkiem okoliczności jego powstania.