36
03.11.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Lobbing firm dostarczających magazyny energii „przekonał” decyzyjnych polityków o wykoszeniu konkurencji. Moim zdaniem musi realizować w pierwszej kolejności elektrownie szczytowo-pompowe. W zderzeniu z realnymi argumentami przy obecnym rozwoju technicznym magazynów energii elektrownie szczytowo-pompowe są lepszym rozwiązaniem.
(2025.11.03)

info

16  
  3
nie no projekt nie jest opracowany, raczej jakas mglista koncepcja
aborygen_stont (2025.11.03)

info

3  
  3
pisowcy już nie mogą się uwłaszczyć, to się nie opłaca.
(2025.11.03)

info

5  
  15
Trochę racji w tym jest. Za 10 techologia bateryjna będzie na znacznie wyższym poziomie niż obecnie. Tyle że te baterie nadal coś będzie musiało naładować. Na OZE nie ma co liczyć bo są zależne od pogody
(2025.11.03)

info

5  
  2
Deweloper dalej może rozwijać swój projekt i po prostu pozyska partnera później, jak "zrobi się klimat" - to potrafi trwać latami. Tymczasem mogą spokojnie starać się o decyzję środowiskową z minimalnym nadzorem społecznym, bo "przecież mówili że nie będzie". Jest to o tyle niebezpieczne, że w Polsce nikt takich elektrowni nie robił od 40 lat i RDOŚ nie ma zielonego pojęcia o ich bezpieczeństwie i wpływie na środowisko. Jest ryzyko że proces środowiskowy będzie wadliwy i to właśnie teraz mieszkańcy muszą trzymać rękę na pulsie, żeby projekt poszedł po ich myśli.
Stefan.Zatorski (2025.11.03)

info

6  
  2
Wiatraki+ baterie = ecologia - to absurd, to kupa złomu, która nie przetrwa dekady- niemiaszki już teraz sprytnie się tego pozbywają, wciskają nam jak my ruskim 100 lat temu zegarki ( czasy).
Nu dawaj..machniom? (2025.11.03)

info

14  
  6
Uśmiechnijcie się brygada.....
000009 (2025.11.03)
@000009 - Uśmiechamy się, kończąc w twojej starej, nasz ty majstrze.
DlaciebieBrygadzista (2025.11.03)
@000009 - Owszem, uśmiechamy się, ale nie kradniemy przynajmniej jak pisowcy
(2025.11.03)
Teraz jest PeOwski
(2025.11.03)