UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Deweloper dalej może rozwijać swój projekt i po prostu pozyska partnera później, jak "zrobi się klimat" - to potrafi trwać latami. Tymczasem mogą spokojnie starać się o decyzję środowiskową z minimalnym nadzorem społecznym, bo "przecież mówili że nie będzie". Jest to o tyle niebezpieczne, że w Polsce nikt takich elektrowni nie robił od 40 lat i RDOŚ nie ma zielonego pojęcia o ich bezpieczeństwie i wpływie na środowisko. Jest ryzyko że proces środowiskowy będzie wadliwy i to właśnie teraz mieszkańcy muszą trzymać rękę na pulsie, żeby projekt poszedł po ich myśli.

Stefan.Zatorski