24
03.11.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Każde zdarzenie można przedstawiać jako sukces albo porażkę. Gdzieś z rok temu, czytałem, że opóźniają się inwestycje planowane przez EPEC. Elektrociepłownia przy ul. Dojazdowej miała powstać do końca 2025 roku. Budowa farmy fotowoltaicznej miała się skończyć w 2024r.  Czyli porażka bo w tych terminach niczego nie pobudowali. Prace przygotowawcze do czegoś się jednak rozpoczęły. I to, nie odnosząc się do przeszłości, można już przedstawić jako sukces.
Czy (2025.11.04)

info

2  
  0
W temacie portu jest promesa i robią studium wykonalności. Sukces. Dla mnie przyznanie się do porażki i przykład na to jak politycy kłamią aby odnieść sukces wyborczy za każdą cenę. Wszystko robione jest d. w nos. Zaczęto nieźle. Strategią rozwoju portu. To kilka lat temu powinno zaskutkować zrobieniem z prawdziwego zdarzenia studium wykonalności z analizą SWOT i oceną OOŚ. Na podstawie tych dokumentów powinien być znany końcowy koszt budowy koniecznej infrastruktury i budowy portu z prawdziwego zdarzenia. Znając koszt budowy i perspektywy finansowe funkcjonowania portu dopiero wtedy powinna zapaść decyzja o budowie przekopu i portu. Źródło finansowania powinny być zabezpieczone. Zaczęli od dachu a teraz fundament chcą zbudować. Czy ktokolwiek wie albo się domyśla ile będzie kosztować budowa portu w pełnym tego słowa znaczeniu. Nikt nie wie. Promesa jest i robią studium. Przed Borysem dałem komuś 10 zł. Zaplanował piwa i bułkę. My mamy promesę i rzeźbimy studium, żeby dostać 10 zł na kawałek portu. Sukces.
Czy (2025.11.04)

info

0  
  2
Drodo będzie jak jasna chol... ra.
Blumenbauer (2025.11.05)

info

0  
  0
@Pozdrawiam - Racja. Poza tym w Elblągu produkowano turbiny parowe które głównie wykorzystuje się w elektrowniach węglowych, atomowych i obiegach gazowo-parowych. W Elblągu będą silniki tłokowe których na pewno nie produkujemy.
(2025.11.05)