Wybrany wątek opinii
Nie znam się na sprawach ciepłownictwa elbląskiego, ale nie rozumiem dlaczego nigdy nie skorzystało z usług czy współpracy z Zamechem / ABB / Alstom / GE ?
Do moderacji
Odpowiedz
7
0
Bo w EPECU - też się nie znali I byli za mali by konkurować z Elektrociepłownią- marzenia mają do dziś, chcą zbudować ciepłownię tak jak sołtys wieś, tylko pieniądze gdzieś, EPEC to firma miejska, tak samo zarządzana jak całe miasto - z bòlami I wiecznymi dziurami w budżecie, ale o tym to już chyba wiecie.
Do moderacji
Odpowiedz
7
1
Wymienione firmy nie produkują silników a turbiny. Turbiny najlepiej sprawdzają się w energetyce zawodowej, natomiast silniki ze względu na możliwość elastycznej pracy, są częściej stosowane w ciepłownictwie.
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
@Pozdrawiam - Racja. Poza tym w Elblągu produkowano turbiny parowe które głównie wykorzystuje się w elektrowniach węglowych, atomowych i obiegach gazowo-parowych. W Elblągu będą silniki tłokowe których na pewno nie produkujemy.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0