Park Wodny Dolinka w wakacje na plusie

41
24.10.2025
Park Wodny Dolinka w wakacje na plusie
(fot. archiwum MOSiR)
Na nasz wniosek otrzymaliśmy od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu dane na temat dochodów i wydatków Parku Wodnego Dolinka, Wynika z nich, że miesiące wakacyjne obiekt zakończył na plusie. – Obiekt generuje koszty cały rok, więc pełne szacunki dotyczące jego utrzymania będziemy mogli podać po upływie 12 miesięcy – informuje MOSiR.

Jak już informowaliśmy, w lipcu i sierpniu Park Wodny Dolinka odwiedziło prawie 67 tysięcy osób. - Park Wodny Dolinka, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas wakacji. Obiekt był odwiedzany zarówno przez elblążan, jak i turystów z całej Polski i zagranicy. Z Parku Wodnego codziennie korzystały całe rodziny, młodzież, grupy kolonijne, seniorzy, co oznacza, że przedział wiekowy był bardzo duży – informuje Natalia Szrama, zastępca dyrektora MOSiR.

Na nasz wniosek MOSiR udostępnił portElowi dane finansowe za lipiec i sierpień. Wynika z nich, że w tym okresie dochody parku wodnego wyniosły ponad 1 mln 340 tysięcy złotych, a wydatki – prawie 1 mln 300 tys. zł.

- Daje to 42 970 zł nadwyżki, co jest bardzo dobrym wynikiem, patrząc na tak małą liczbę słonecznych dni podczas tegorocznych wakacji. Trzeba oczywiście pamiętać, że te kwoty dotyczą jedynie lipca i sierpnia, a obiekt generuje koszty przez cały rok. W związku z tym dopiero po upływie 12 miesięcy będziemy w stanie w pełni oszacować, jaki jest pełny koszt utrzymania Parku – dodaje Natalia Szrama.

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie Park Wodny Dolinka funkcjonował od 30 czerwca do 15 września. Inwestycja kosztowała ponad 90 mln złotych, z czego 65 mln zł to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Po roku funkcjonowania parku wodnego podsumujemy jego działalność na portElu.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
komedia haaaa zarobili 40 tyś zł normalnie janusze biznesu
dwecw (2025.10.24)
po12miesiącach będzie 14 mil do tyłu prosta matematyka
ewceec (2025.10.24)

info

23  
  45
Na jakim plusie? XD
(2025.10.24)

info

15  
  26
Szczerze nie spodziewałem się że będzie jakikolwiek zysk, patrząc jakie mieliśmy tragiczne lato, a raczej jego brak. Jakbyśmy w tym roku mieli powtórkę lata z lat ubiegłych to obiekt by zarobił dużo dużo więcej.
(2025.10.24)
Wynik średniomiesięczny inwestycji na poziomie "osiedlowej pani" robiącej paznokcie.
(2025.10.24)

info

21  
  33
Ponad 1,3 mln przychodu I 1,3 mln rozchodu- widać gołym okiem, że urzędnicy jak zawsze mają problemy z rachunkiem ekonomicznym - dajcie to w prywatne ręce I zobaczycie, że z tego možna mieć kokosy. Ja rozumię, że woda, że pompy, że energia, ale po to robi się kosztorys, by ująć w nim wszystkie koszty I to co w každej działalności jest istotne - zysk !!!, ale w tym wypadku też o tym zapomniano.... I po co wam ten port jak Wy kompieliska nie ogarniacie?
Nurek (2025.10.24)
@Nurek - Ale dałem plamę z tym kąpieliskiem- sorry!!
Nurek (2025.10.24)
Oto przyszłość lewicy-:)))) ale kabaret starszych panów-:)
(2025.10.24)

info

4  
  11
Basen, który generuje pełny dochód, musiałby podnieść ceny do poziomu, który wykluczyłby znaczną część mieszkańców, co stoi w sprzeczności z jego publicznym charakterem.
(2025.10.24)
Czekamy na sprawozdanie jakie to "zyski" w tym roku przyniósł port samorządowy wici, jurija, januszka i michasia w tym roku :D
(2025.10.24)

info

12  
  12