Rusza program „wElblągu”. Mają być zniżki, rabaty i promocje
Dlaczego warto być „wElblągu”?
Na użytkowników programu czeka wiele korzyści – rabaty, zniżki i promocje oferowane przez instytucje miejskie oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy przystąpili do projektu. To m.in. rabaty w restauracjach, salonach urody, warsztatach samochodowych i wielu innych miejscach dzięki zaangażowaniu partnerów prywatnych. Miejskie jednostki i instytucje oferują dostęp do oferty kulturalnej i rekreacyjnej w niższych cenach. Karta Mieszkańca funkcjonuje również w tradycyjnej, plastikowej formie. Można ją uzyskać w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1.
- Zachęcamy jednak mieszkanki i mieszkańców do korzystania z aplikacji mobilnej. Pozwala ona na dostęp do aktualnej oferty partnerów, kalendarza wydarzeń oraz powiadomień. Umożliwia także otrzymywanie ważnych komunikatów wydawanych przez miasto i miejskie jednostki - informują urzędnicy.
Aby korzystać z programu „wElblągu” trzeba:
Chcesz mieć tradycyjną Kartę Mieszkańca „wElblągu”?
Dla kogo jest Pakiet Mieszkańca?
Z Pakietu Mieszkańca mogą skorzystać osoby, które spełniają jeden z poniższych warunków:
Dzieci do ukończenia 18 roku życia (a jeżeli nadal się uczą, do ukończenia przez nie nauki, jednak nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia) mogą korzystać z uprawnień rodzica lub opiekuna prawnego, który posiada Pakiet Mieszkańca.
Program „wElblągu”, więcej korzyści
Czytelnicy Biblioteki Elbląskiej mogą używać Karty Mieszkańca jako karty bibliotecznej. Przy pierwszej wizycie w Bibliotece zostanie ona zarejestrowana w systemie. Dzięki temu, przy kolejnych wizytach we wszystkich filiach oraz książkomatach użytkownicy będą mogli wypożyczać książki posługując się kodem QR na karcie lub w aplikacji. Ponadto, tradycyjną (plastikową) Kartę Mieszkańca można również używać jako karnet MOSiR oraz EKM - nośnik biletów okresowych i elektronicznej portmonetki w komunikacji miejskiej.
Już w styczniu 2026 roku posiadacze Karty Mieszkańca będą mogli liczyć na dodatkowe profity przy zakupie biletów okresowych w komunikacji miejskiej i abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania. O zmianach w taryfach i wprowadzeniu zniżek radni będą decydowali w trakcie najbliższej, listopadowej sesji. W pierwszym półroczu 2026 roku planowane jest wprowadzenie Pakietu Sportowego. To oferta dla kibiców i zawodników, którzy będą mogli płacić mniej za bilety na wydarzenia sportowe. Program „wElblągu” będzie systematycznie rozwijany o nowe katalogi usług i korzyści. Obecnie trwa poszerzanie grona partnerów – do programu dołączają kolejne firmy i instytucje, które przygotowują wyjątkowe oferty specjalnie dla elblążanek i elblążan.
Informacje oraz szczegóły dotyczące partnerów i oferty znajdziesz w aplikacji „wElblągu” oraz na stronie www.welblagu.eu.