5 hektarów na Modrzewinie pod młotek

19
17.10.2025
5 hektarów na Modrzewinie pod młotek
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
Władze Elbląga chcą sprzedać kompleks działek o powierzchni 5 hektarów na Modrzewinie. Cena wywoławcza to ponad 2,5 mln złotych netto.

Kompleks czterech działek znajduje się przy ul. Kwiatkowskiego, między działającymi tu firmami Metal Exper i Liralightng . Jest przeznaczony pod obiekty produkcyjne, składy, magazyny lub zabudowę usługową.

5 hektarów na Modrzewinie pod młotek
Działka znajduje się między firmami Metal Expert i Liralightng tuż obok ścieżki rowerowej (fot. ortofotomapa UM Elbląg)

Jedna z działek w tym kompleksie – o prawie hektarowej powierzchni - położona jest na obszarze Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Elblągu i to Strefie – zgodnie z przepisami przysługuje prawo pierwokupu - Z Nabywcą nieruchomości zostanie zawarta warunkowa umowa sprzedaży w tym zakresie. Umowa przeniesienia własności nieruchomości zostanie z Nabywcą zawarta, jeśli podmiot uprawniony nie wykona przysługującemu mu prawa pierwokupu – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

Przetarg w sprawie sprzedaży działki odbędzie się 15 grudnia w Urzędzie Miejskim. Cena wywoławcza to 2 mln 550 tys. zł netto (plus VAT). Nabywca nieruchomości będzie musiał rozpocząć jej zabudowę do końca 2029 roku i zakończyć do 31 grudnia 2031 r.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nabywca nieruchomości będzie musiał rozpocząć jej zabudowę do końca 2029 roku- Czyli ma 4 lata na wbicie łopaty. A ile lat na rozpoczęcie budowy otrzymał właściciel pół hektarowego terenu na Placu Konstytucji ? Bo tu już ponad 20 lat nie wbito jeszcze łopaty. Po prostu w elbląskim Ratuszu tego typu terminy są zależne nie od przepisów tylko od konkretnego urzędnika prowadzącego sprawę.
(2025.10.17)
Terminy wydawać łatwo im przychodzi, dwa lata na zakończenie budowy, tylko jakoś oni żadnej inwestycji nie potrafią ukończyć w terminie... , urząd gnębienia ludzi... no proszępana nie dotrzymał pan terminu ukończenia budowy, będzie kara.. to ja może?... i zaczyna się czapkowanie przed nadętymi, kraj absurdów i wolnej amerykanki
Amerykanin z Paryża (2025.10.17)
60 km do Gdańska, a w Elblągu inwestorów brak, nie brakuje natomiast zdjęć i filmików z Dulkiewiczową przed każdymi wyborami, Elbląg w formie
(2025.10.17)
Super kreatywne i wymagające niebywałego kunsztu w zarządzaniu posunięcie: sprzedać co się da i za ile się da. Aby było na przeczekanie, na pensje, aby jak najdłużej utrzymać się przy władzy. A co zrobić, gdy już nie będzie czego sprzedać? Zaciągnąć kolejny kredyt, aby przetrwać, aby było, aby się takie życie nigdy nie skończyło.
"F"spaniale (2025.10.17)
A co z działka przy placu konstytucji. Co na to urząd miejski. Skandal panie Misan
Lalek (2025.10.17)
@Lalek - No co? Swiete prawe wlasnosci, nie przeskoczysz.
(2025.10.17)
twoja?to co ci do tego
kahatella (2025.10.17)
Ale ciebie wali Śliwa
(2025.10.17)
Wpisy ludzi pokroju Śliwa to tylko do Frombork
(2025.10.17)

info

6  
  10
Bicie piany od X lat. Ostatni news to koszenie z 2024 r. a tam drzewostan i krzaki znowu jest na wysokość 2m.
(2025.10.17)