Dzień Krajobrazu na Wysoczyźnie Elbląskiej

15
10.10.2025
Dzień Krajobrazu na Wysoczyźnie Elbląskiej
fot. Karolina Galińska
Z okazji Dnia Krajobrazu, obchodzonego w październiku na pamiÄ…tkÄ™ podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, Park Krajobrazowy Wysoczyzny ElblÄ…skiej zaprasza 18 października 2025 r. na wyjÄ…tkowy spacer krajobrazowy po okolicach Tolkmicka pod hasÅ‚em: „Przyroda + Miasto?? Czy da siÄ™ to pogodzić?”. Ponadto w programie plener artystyczny (obowiÄ…zujÄ… zapisy) oraz ognisko. Zapraszamy!

Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu odbywajÄ… siÄ™ pod ogólnopolskim hasÅ‚em „Symbioza – Przyroda i Miasto w jednym krajobrazie”, które zachÄ™ca do refleksji nad współistnieniem natury i zurbanizowanej przestrzeni. Z tej okazji zapraszamy na spacer krajobrazowy poprowadzi prof. JarosÅ‚aw CzochaÅ„ski z Instytutu Geografii SpoÅ‚eczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu GdaÅ„skiego.

Start: godz. 10:00, wiata w Tolkmicku | Lokalizacja na mapie (możliwość zaparkowania samochodu)

Trasa bÄ™dzie przebiegaÅ‚a od wiaty do wieży widokowej, nastÄ™pnie zejÅ›cie w stronÄ™ potoku Stradanki, przez strzelnicÄ™ do lasu na czerwony szlak drogÄ… przez rezerwat przyrody „Dolina Stradanki” (Uwaga! PrzejÅ›cie po kamieniach przez potok), WaÅ‚y Tolkmita, przejÅ›cie do centrum Tolkmicka i powrót do wiaty. W trakcie spaceru bÄ™dziemy mieli okazjÄ™ wysÅ‚uchać ciekawych prelekcji p. profesora. Pytania i dyskusja mile widziane

Czas trwania: ok. 3 godziny
   StopieÅ„ trudnoÅ›ci: dla zaawansowanych piechurów

Po spacerze, okoÅ‚o godz. 14:00, zapraszamy na ognisko przy wiacie (prowiant we wÅ‚asnym zakresie) oraz na plener artystyczny – malarski i fotograficzny. Na miejscu dostÄ™pne bÄ™dÄ… sztalugi plenerowe, suche pastele i ołówki. SprzÄ™t fotograficzny należy zabrać wÅ‚asny.

Najciekawsze prace powstałe podczas pleneru zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Regionalnym w Tolkmicku.

Zapisy na plener: wydarzenia@pkwe.warmia.mazury.pl

Park Krajobrazowy Wysoczyzny ElblÄ…skiej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Widać po zdjęciu że Frombork się nic nie zmienia :) Ciągle piękny !
Pyzaty_Koliber_z_Cyn (2025.10.10)
@Pyzaty_Koliber_z_Cyn - Tolkmicko.
Przecież mieszkam we Fromborku. Widzę wyraźnie że jest to widok na Zalew i zabudowę należącą do Katedry we Fromborku. A komin widoczny po lewej stronie należy do budynku Szpitala...52 lata tu mieszkam !
Pyzaty_Koliber_z_Cyn (2025.10.10)
@Pyzaty_Koliber_z_Cyn - Tolkmicko. Komin należy do bloku z kotłownią.
HA HA HA HA, dobrze niech ci będzie. Mam identyczny widok z osiedla słonecznego we Fromborku. Widze ze to jest tylko i wyłącznie Frombork. Piszcie co chcecie.
Pyzaty_Koliber_z_Cyn (2025.10.10)
Obojętnie, czy Tolkmicko czy Frombork. Oba mają szczęście że nie robi się u nich takiego dziadostwa urbanizacyjnego, budowlanego jak w Elblągu.
@Pyzaty_Koliber_z_Cyn - No Pyzaty mylisz się. I to mieszkaniec F. Zabudowania na fotce w Tolkmicku, okolice ul. Jagiellońskiej. Nie mieszkam ale google maps. pomogły. Katedra we Fromborku zdecydowanie inna.
To jest piękne niemieckie miasteczko Tolkmit.
(2025.10.10)

info

2  
  3
@Pyzaty_Koliber_z_Cyn - Wzywajcie karetkÄ™, ma wylew!!!
wylewa_siÄ™ (2025.10.10)
Na zdjęciu widać Kościół w Tolkmicku. Za nim w tle widać komin po nieistniejącej już kotłowni, znajdujący się w pobliżu portu. Po lewej stronie widać komin usytuowany przy ulicy Świętojańskiej. Komin jest na tle budynku Urzędu Gminy. po lewej stronie tego budynku widać wierzę widokową. Widać też blok stojący pomiędzy ulicą Jagiellońską a Nadrzeczną. Gdzie tu Frombork?
hahaha (2025.10.10)

info

3  
  0