15
10.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nazwa miasta Tolkmicko obowiązuje od 1947 roku. Po wojnie nazywano je Tolkemo, Tolkemicko (od niemieckiej nazwyTolkemit), a w 1946 miało się ono nazywać Świteź i tym nazewnictwem posługiwano się w oficjalnych dokumentach. Dopiero w 1947 roku Komisja Nazewnictwa Miejscowości i Obiektów Geograficznych wprowadziła obecną nazwę.
Hontol (2025.10.10)

info

2  
  0
mi też się wydaje, że na zdj. jest Tolkmicko, tym bardziej, że art. też dotyczy Tolkmicka.
okoniowaty (2025.10.10)
Frombork zaczyna za katedrą robić toporne domki
@Pyzaty_Koliber_z_Cyn - Rozwiewając wątpliwości... To widok na Kościół w Tolkmicku i zabudowania miejskie widziane z ulicy Dzikiej przy działkach.
@okoniowaty - Tolkmit...