Prawie 67 tysięcy osób w Parku Wodnym Dolinka

33
19.09.2025
Prawie 67 tysięcy osób w Parku Wodnym Dolinka
(fot. MOSiR Elbląg)
Park Wodny Dolinka w pierwszym sezonie funkcjonowania odwiedziło prawie 67 tysięcy osób. Najwięcej jednego dnia z kompleksu skorzystało w sumie 4,4 tys. osób.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu na nasz wniosek udostępnił dane dotyczące frekwencji w pierwszym sezonie funkcjonowania Parku Wodnego Dolinka. Przypomnijmy, że kompleks został otwarty 30 czerwca, funkcjonował do 15 września, a jego budowa kosztowała ponad 90 mln zł.

Ze statystyk MOSiR za lipiec i sierpień wynika, że w sumie PW Dolinka odwiedziły 66 883 osoby. W lipcu - 32 313, w sierpniu - 32 570 osób. Frekwencja była oczywiście zależna od pogody, co widać najlepiej po rekordowych dniach. Gdy było upalnie, a jeszcze na dodatek przypadał dzień wolny od pracy, szybko wypełniał się limit osób, które mogły jednocześnie z obiektu skorzystać. Taka sytuacja miała miejsce w lipcu sześć razy, w sierpniu – pięć razy. Zresztą MOSiR w czasie sezonu zwiększył limit z 1500 do 1900 osób.

- Najwięcej osób Park Wodny Dolinka odwiedziło 2 lipca (4403 osoby) oraz 14 i 15 sierpnia (odpowiednio 4358 i 4126 osób). Największy ruch był w godz. 10-14, a także w środku tygodnia popołudniami, po godz. 16 – informuje Natalia Szrama, zastępca dyrektora MOSiR w Elblągu. - Mimo niekorzystnej pogody, która panowała tego lata, obiekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

MOSiR nie ma jeszcze pełnych danych dotyczących kosztów funkcjonowania PW Dolinka w pierwszym sezonie. Jak się dowiedzieliśmy, czeka jeszcze na faktury za prąd, podgrzewanie wody i usługi ratownicze. Jak tylko te dane spłyną, poinformujemy Czytelników o kosztach funkcjonowania kompleksu.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przed opublikowaniem artykułu proszę go uważnie przeczytać.
Uważny (2025.09.19)
@Uważny - Na szybko pisali, wiesz jak to jest z pochwałami dla miłościwie panujących, musi być określona ilość w tygodniu
Pomogłem? (2025.09.19)
Do tych 67 tys warto doliczyć te bydło, co parkuje gdzie chce i jak chce..
(2025.09.19)
Czyli Markusy, Dzierzgoń, Rychliki, Świerzno, etc
(2025.09.19)
Brakuje tam pomnika prezydenta z reklamówką, park dla trolli się nie liczy
(2025.09.19)
Poinformujemy... - o kosztach i zyskach chyba też. Bo za darmo to to chyba nie było.
(2025.09.19)

info

20  
  7
Czyli bardzo, bardzo mizerny sezon.
(2025.09.19)

info

11  
  11
Brak parkingów !!! Zawalidrogi na poboczach i chodnikach !!! brak ścieżki rowerowej przy moniuszki !!! Chodnik wąski i jeszcze hulajnogi i rowery chodnikiem także królewiecką !!!!!..... Uśmiechnięty Elbląg
Kazik (2025.09.19)
@Uważny - Za dużo wymagasz. Daj spokój.
(2025.09.19)
W takim miejscu lepszy byłby ponik tego prezydenta co bywał pijany (jakaś choroba filipińska czy coś) i to taki pomnik na takiej sprężynie, jak zabawki na placach zabaw.
(2025.09.19)