A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Mój kuzyn mieszka na wsi koło Pasłęka. też był wrogiem wiatraków, Powiedzieli mu ile dostanie kasy za pozwolenie na postawienie jednego na swoim polu. Teraz u niego na polu stoją 3 wiatraki a reszta mieszkańców wsi nu zazdrości. Nic mu nie hałasuje i nic mu nie przeszkadza. Krowy dają mleko a kury się niosą. Niestety na ciemnotę ludzką nie ma lekarstwa.
Budować, gmina będzie miała z tergo dodatkową kasę.
@takie tam takie tam - Optymista! Kilkudziesięciu? Fundament pod wiatrak średniej mocy to ok.1500 (tysiąc pięćset) TON betonu zbrojonego.
zdejmij unijne podatki, daniny, akcyzy z węgla, wywal kolesi królika i nic nie będziesz musiał dopłacać a prąd będzie połowę tańszy. Jak chodziłeś do szkoły to bez problemu sam to wyliczysz.
Bezczelne jest to, że firma nie przedstawiła planowanej lokalizacji farm. To jest priorytet, od tego zaczyna się, a nie, że podejmuje się uchwałę o przystapieniu do sporządzania planu (a więc- zgadza się na lokalizację, lecz nie wiadomo, gdzie), a gdzie - to poźniej. Jest to bardzo ryzykowne i potencjalnie wysoce korupcjogenne. Takie rzeczy powinny być ustalane w planach ogólnych, tj. miejsce na przemysł, miejsca na odnawialne źródła energii, miejsce pod ochroną ze względu na przyrodę czy walory krajobrazowe.
@Jegomość - Dlaczego Niemcy likwidują te cudowne fermy wiatrakowe i otwierają kopalnie węgla. Gdyby nie ulgi energia z wiatraków byłaby droższa niż z kopalin. Jak zlikwidować wiatraki po zakończeniu eksploatacji, pewnie trafia do Polski