Muzyczne świętowanie w Elblągu

35
22.06.2025
Muzyczne świętowanie w Elblągu
Parada lampionów, fot. Anna Dembińska
Drugi dzień Elbląskiego Święta Muzyki za nami. Zobacz zdjęcia z imprezy w Bażantarni.

Kolejny dzień EŚM upłynął pod znakiem... jazzu, rocka, funku, trance'u i wielu innych gatunków. Impreza jest skonstruowana tak, że faktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie, chociaż nie usłyszymy tam zazwyczaj kawałków, które proponują nam rozgłośnie radiowe.

- Brawa dla organizatorów! Świetna muzyka, sceneria i klimat. Ogromne podziękowania za strefę dla dzieci, rodzice mogli spokojnie nacieszyć się muzyką - to jeden z komentarzy w mediach społecznościowych poświęcony imprezie.

Rzeczywiście, na Elbląskim Święcie Muzyki widać sporo rodzin z dziećmi, ale też grup znajomych, par, młodzieży czy seniorów. My posłuchaliśmy wczoraj koncertu Tropical Soldiers in Paradise na głównej scenie imprezy. Tuż obok można było odwiedzić food trucki czy skorzystać z towarzyszących koncertom atrakcji. Wisienką na torcie był wieczorny koncert Łukasza Lacha na szczycie Góry Chrobrego (chociaż tutaj odbiór dość refleksyjnego występu nieco zaburzał ciągły obustronny ruch trwający na górze, odbywający się na ścieżce jaką wytyczała nieskoszona trawa). Później jednak tą samą ścieżką przeszła parada lampionów przygotowana przez a3 Teatr i wyglądało to naprawdę atrakcyjnie. Dopiero gdy ruszył pochód było tak naprawdę widać, jak dużo osób zdecydowało się wziąć udział w tej części imprezy.

To oczywiście nie koniec wydarzeń, bo Elbląskie Święto Muzyki trwa również w niedzielę. Poniżej program wydarzeń na dziś:

 

TB

 

Muzyczne świętowanie w Elblągu
Łukasz Lach i koncert na Górze Chrobrego. Fot. Anna Dembińska
22 𝘊𝘡𝘌𝘙𝘞𝘊𝘈 niedziela

17:00 koncert Loster (rock) | Mała Scena

18:00 koncert KOSMONAUCI (jazz hip-hop) | Scena Główna

19:30 koncert BUBA BADJIE KUYATEH Trio (etno) | Mała Scena

21:00 koncert CONTEMPORARY NOISE SEXTET (jazz) | Scena Główna

 

𝙔𝘼𝙍𝘼𝘽𝙐𝙇𝙇𝘼 𝙎𝘾𝙀𝙉𝘼 𝙀𝙇𝙀𝙆𝙏𝙍𝙊 (𝘿𝙅)

(Organic House, Melodic House, Deep House, Progressive House, Nu Disco)

Say moon

Andree

Peter B.

Venturi

FunkyFlex

Martin Petterson

***Program występów może ulec zmianie**

 

𝙋𝙊𝙉𝘼𝘿𝙏𝙊:

ᴄᴀᴌʏ ᴡᴇᴇᴋᴇɴᴅ:

Stemplobrazy Live (Strefa Art)

Spray Mi Auto - happaning (Strefa Art)

GIEŁDA WINYLI

Pokazy Akrobatów

Strefa Kids (sobota - niedziela 16:00 - 19:30)

warsztaty | happeningi | dekoracje przestrzenne

.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Rzeczywiście tłumy!!. Czy nie można było zrobić takiej imprezy na Starówce? Zmarnowane 3 dni, jak nie Bażantaria, to Góra Chrobrego.
(2025.06.22)
Frekwencja niestety większa podczas codziennych biesiad od dnia „Bożego Ciała” przez cały weekend ul. Słoneczna vis a vis sklepu alkoholowego „B…S”. Przyzwolenie i bezczynność Władz, Radnych, Policji, Zarządcy SM „Sielanka”. Brak od lat przeciwdziałania postępującej degradacji tego obszaru. Codzienne biesiady Patoli i Meneli szczególnie długotrwałe w dni wolne i świąteczne. Żłopanie wódy i innych używek, nieustająco trwa. ZERO efektywnych działań na rzecz podstawowych spraw zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego dla lokalnej społeczności ŻENADA.
(2025.06.22)
Jak zwykle komentują malkontenci co tylko siedzą w domu na fotelu z butelką browara i wielkim kałdunem
(2025.06.22)

info

35  
  10
nuda strata czasu
(2025.06.22)
Było magicznie. Dzięki wielkie!
(2025.06.22)
Nudne to są te wasze komentarze, ludzi zawsze ze wszystkiego niezadowolonych. Ruszcie dupki i zróbcie coś sami.
(2025.06.22)
Przepiękne widowisko! Klimat, muzyka, ludzie i ich uśmiechy na twarzach mówiły wszystko!
(2025.06.22)

info

28  
  6
Elblaskie Święto Muzyki to najlepsze co jest w Elblągu, czekam cały rok. Niestety nie wszyscy doceniają bo większość w egu słucha disco polo. Dziękuje za Illusion w piątek, rok temu Tomka Makowieckiego i dwa lata temu za Groovno. Sztosy. Szkoda, ze scena nie pod Górą Chrobrego jak było zawsze ale jest super też, ja akurat mieszkam blisko Bażantarni więc słucham w ogrodzie też ale też jestem na miejscu
KJR (2025.06.22)
A czym tam do Bażantarni dotrzeć, kawał drogi ?
(2025.06.22)
Kolejny fanatyk bez jaj.....
(2025.06.22)