84
25.09.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyli radni, którzy od lat działają w Budżecie Obywatelskim mają przestać to robić, bo zostali radnymi? Tylko, że ja na radną Karolinę Śluz głosowałem właśnie ze względu na aktywność w tym budżecie.
(2024.09.25)
Rafale - świetny tekst. Brawo
(2024.09.25)

info

12  
  4
A gdzie jest w tym Pan Artur Pytliński - pełny nocnik, przepraszam - pełnomocnik, budżetu obywatelskiego? Przeciż Pan powinien już biegać i krzyczeć za unieważnieniem takiego budżetu obywatelskiego. W kontekście odkrycia tej afery, w której dyrektor departamentu zgłasza projekt i go sobie akceptuje prezydent miasta powinien to wszystko wstrzymać i wprowadzić do regulaminu zapis zakazujący takich praktyk. Nie do wiary!
(2024.09.25)
Chyba jednak w artykule chodzi o inny problem, a nie że radni składają wnioski. Problem są raczej treści wniosków i ich przyjmowanie.
BiB (2024.09.25)
Ten artykuł uderza w najbardziej aktywnych radnych. Jaki jest tego cel i sens?
(2024.09.26)

info

9  
  13
Proszę zmienić nazwę - Budżet Obywatelski na Budżet Urzędniczy.
Krytyka (2024.09.26)

info

9  
  2
Zainteresować CBA i prokuraturę urzędasami !!!
(2024.09.26)

info

7  
  4
szkoda, że do artykułu wybrano wnioski zaopiniowane pozytywnie co sugeruje, że urzędnicy nie byli obiektywni. A jest tez sporo wniosków złożonych przez urzędników i radych, które zostały negatywnie zaopiniowane przez ich KOLEGÓW i KOLEŻANKI. A środki finansowe na realizacje BO to też część budżetu miasta. Przykre, że w dzisiejszych czasach szerzenie negatywnych emocji się lepiej klika...
a21 (2024.09.26)
@a21 - Ale właśnie autorowi chodziło o to, że regulamin BO powinien zabraniać składania wniosków przez urzędników na stanowiskach bo to rodzi wątpliwości o rzetelność oceny pewnych rzeczy na ich stanowiskach po prostu nie wypada, to należy im to wprost zabronić w regulaminie
(2024.09.26)
Byłem w 2023,teraz przedatawicielem mieszkańców przy zespole ds. organizacji BO jest Kamil Zimnicki. Za swojej kadencji wielokrotnie zwracałem uwagę na patologię ocen, przygotowałem gotowe druki do wdrożenia karty oceny formalnej i merytorycznej, żeby było wiadomo kto według jakich konkretnych kryteriów ocenił wniosek. Ale to nie ja odpowiadam za ich wprowadzenie. Nigdy nie pracowałem w UM, po godzinach bezpłatnie poświęcam czas żeby pomóc mieszkańcom. Jeśli chce Pan/Pani pomóc mi żeby to zmienić proszę o telefon lub SMS pod numer 883 798 544 między 12:00 a 20:00
ArturPytliński (2024.09.26)