Nadchodzi Elbląskie Święto Muzyki!

17
06.04.2023
Nadchodzi Elbląskie Święto Muzyki!
Elbląskie Święto Muzyki 2022 (fot. Anna Dembińska)
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Elbląskie Święto Muzyki, czyli koncerty, projekcje, warsztaty i... dużo radości! W tym roku, dzięki głosom osób przychylnych inicjatywie w Budżecie Obywatelskim, zaplanowano jeszcze więcej muzycznych i kulturalnych wydarzeń.

Stowarzyszenie kulturalne Co Jest? zaprasza na 5. edycję wydarzenia, którego najważniejszą intencją jest wyjście z muzyką na ulice wprost pod nadciągające uszy elblążan i turystów. Znamy już program głównych wydarzeń.

 

16 czerwca (piątek), godz. 17

Muzyczna Parada Uliczna (zmotoryzowana)

Wesoły autobus, stare amerykańskie auta i motocykle

Trasa: Hala WS - Grunwaldzka - Hetmańska - 12 Lutego - Płk. Dąbka - Odrodzenia i potem zobaczymy

 

17 czerwca (sobota), godz. 15-23

Piknik Kulturalny | Góra Chrobrego

Strefa Animacji Dziecięcych (SAD), Strefa Hamaków | DJ Set, Szkicologia, Strefa Gastro

18:00 - koncert GROOVNO | Scena Główna

19:30 - koncert KLAWO | Scena GCH

21:00 - koncert SKUBAS | Scena Główna

Do Bażantarni będzie można dojechać specjalnym muzycznym wagonem tramwajowym N2.

 

Nadchodzi Elbląskie Święto Muzyki!

18 czerwca (niedziela), godz. 14-22

Finał EŚM | Stare Miasto

14:00-18:30 Prezentacje Uliczne | Strefy

15:00-18:00 Strefa Animacji Dziecięcych (SAD)

16:00 - warsztaty tworzenia małych instrumentów i przeszkadzajek na paradę (SAD)

17:00 - koncert dla dzieci CZEREŚNIE (SAD)

19:00 - Muzyczna Parada Uliczna (piesza, ulicami Starego Miasta)

Elbląska Orkiestra Wojskowa, artyści oraz uczestnicy EŚM2023

20:00 - koncert Vito Bambino | dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego

 

21 czerwca (środa)

19:30 - warsztaty robienia wianków | Przystań Grupy Wodnej

22:00 - EŚM na wodzie (pływająca muzyka, puszczanie wianków na rzekę) | Przystań Grupy Wodnej

 

Udział we wszystkich wydarzeniach EŚM2023 jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczenia wynikające z przepisów (ilość uczestników) - na koncert Vito Bambino obowiązują bezpłatne wejściówki - dystrybucja w wyznaczonych punktach (info wkrótce). Udział w warsztatach w ramach imprezy ograniczony (ilość uczestników) - do wykorzystania przygotowanych materiałów warsztatowych.

Zapraszamy artystów (szczególnie elbląskich solistów i grupy, amatorów i zawodowców) do udziału w ulicznych prezentacjach na Starym Mieście 18 czerwca. Chętnych prosimy o kontakt: skcojest@gmail.com (wszelkie szczegóły omówimy korespondencyjnie).

Czekamy na wolontariuszy chętnych wziąć udział w przygotowaniach i realizacji poszczególnych wydarzeń.

Adres do kontaktu: skcojest@gmail.com

Zrealizowano z środków Budżetu Obywatelskiego Samorządu Miasta Elbląg.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Niby dużo i fajnie, ale repertuarowo..... szału nie ma.
(2023.04.06)

info

8  
  12
Słyszałem wcześniej o przymiarkach na G. Chrobrego i miałem nadzieję na podtrzymanie ubiegłorocznych klimatów, w kierunku etno, folkowym czy world music, ale nie, no trudno.
(2023.04.06)

info

5  
  0
Taki mikro zastępnik Dni Elbląga. Jak wszystko pod rządami aktualnych władz w Elblągu
(2023.04.06)

info

13  
  12
Trzeba było umówić trio Mateusza Gawędy na koncert na GCH. A Te Klawo w supporcie.
(2023.04.06)

info

4  
  0
No i super, może na organizację lipcowego chocby dwudniowego Jazzbląga nie jest jeszcze za pózno ?
(2023.04.06)

info

5  
  0
Jazzbląga nie ma komu robić. UM pewnie mogłoby ewentualnie dać jakąś kasę, galeria która była gospodarzem tej imprezy pod obecnym kierownictwem ma inne priorytety, było, nie ma, kogo to obchodzi. Przykre, ale jesteśmy kulturalnym za... piem z incydentalnymi imprezami dla garstki ''wtajemniczonych''.
Bazyli (2023.04.06)

info

5  
  1
Oho... Już zlecieli się kononowiczowi eksperci... Jak nie pasuje, to można zawsze zrobić sobie grilla na działce.
Pex (2023.04.06)
@Pex - Grill na działce zawsze jest dobrym pomysłem zwłaszcza gdy repertuarowa mizeria doskwiera a temperatura rośnie, na sarkazmy zaś kubek melisy proponuję, wyluzujesz i mniej impertynencki będziesz.
Bazyli (2023.04.06)
@NGMgRhwdmWKQDrA - aleś głupi
bg ehrs (2023.04.06)
Bardzo fajnie. Tak trzymać
(2023.04.06)

info

1  
  1