Jakie są potrzeby elbląskich sportowców?

42
09.01.2023
Jakie są potrzeby elbląskich sportowców?
fot. pixabay
Elbląskie kluby złożyły swoje oferty w dwóch konkursach miejskich na dofinansowanie ich działalności. Ile pieniędzy chciałyby dostać?

11 klubów sportowych z Elbląga wystąpiło do ratusza o wsparcie ich działalności z budżetu miasta w ramach konkursu „wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach“. W porównaniu z rokiem 2022 jest to liczba o trzy mniejsza. W konkursie do rozdysponowania jest milion złotych. I już wiadomo, że potrzebne będą cięcia, gdyż suma potrzeb klubów jest niemal dwa razy większa.

I tak: W pierwszej trójce potrzebujących są: Olimpia Elbląg - 800 tys. zł, Start Elbląg - 560 tys. zł i Concordia Elbląg - 154 tys. zł. Stawkę zespołów, które potrzebują powyżej 100 tys. zł zamyka Silvant Kajak - 120 tys. zł. Oprócz tego Basketball Elbląg potrzebuje 64 tys. zł, Stowarzyszenie „Jantar“ - 71 tys. zł., Mlexer 37 tys. zł., Kontra 5,5 tys. zł., Stowarzyszenie Taneczne „Cadmans“ - 40 tys. zł, Elbląski Klub Karate - 37 tys. zł, a A.K. „Andrex“ - 39 tys. zł.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że nie wszyscy otrzymają dotację. W ogłoszeniu o konkursie organizatorzy zastrzegli, że w sportach drużynowych (w podziale na sporty kobiecie i męskie) dotację otrzyma tylko jeden podmiot, którego oferta będzie najlepiej służyła realizacji zadania. Ten wyjątek dotyczy tylko Olimpii i Concordii, których zawodnicy trenują piłkę nożną mężczyzn.

Na konkurs: Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jako sposób przeciwdziałania uzależnieniom“ wpłynęło 30 ofert od klubów. (Szczegóły tutaj). Największe oczekiwania finansowe mają: Olimpia - 300 tys. zł, Silvant Kajak - 200 tys. zł, Orzeł - 180 tys. zł, Truso Elbląg - 170 tys. zł, Concordia - 117 tys. zł. Zsumowane oczekiwania finansowe wynoszą 1,85 mln zł. A do podziału jest 900 tys. zł.

Podział pieniędzy powinniśmy poznać do końca stycznia.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pieniądze miejskie tylko na sport młodzieżowy. Dorośli ludzie niech się bawią za swoje, kasę z biletów i od sponsorów, Dosyć z utrzymywaniem darmozjadów
(2023.01.09)

info

36  
  22
A moje pytanie jest takie. Dlaczego w Elblągu przeznacza się na sport tak małe pieniądze? Znam kilka wielkoscią porównywalnych miast gdzie na sport miasto przekazuje dużo więcej lub bardzo dużo więcej i nie są to bardzo bogate miasta. Ja osobiscie wolę aby moje pieniądze z podatków szły na sport w moim miescie jakikolwiek niż na nagrody lub inne trefne wydatki naszych polityków miejskich i urzędasów.
(2023.01.09)
Paniom ze startu po komplecie garów i patelni, i poszły. Tyle w temacie.
Hubbabubba (2023.01.09)

info

19  
  16
300 tysięcy na młodzieżową olimpie. To pytanie dlaczego trenerom się nie płaci a rodzice ponoszą koszty wszystkiego. Gdzie są te pieniądze?
Zizu77 (2023.01.09)
Ciekawe kiedy otworzą ściankę wspinaczkową...
FilipIlski (2023.01.09)

info

8  
  2
Panie Prezydencie. Obiecal Pan że będzie mrożony tor dla. mieszkanców a nagle na grzanie murawy będzie a dostaną dotację, by dla kopaczy i 300 ludzi podgrzewać murawę. Co to za absurd!!!! Jest wybudowany tor wrotkarski, a zimą nawet nie był mrożony tor bo oszczędności, ale to dla mieszkańców był tor budowany i nie ma gdzie pojeździć a dla kopaczy którzy walczą o utrzymanie podgrzewana murawa Co ważniejsze jest, ,, mieszkańcy za co płacą podatki i chcą z dziećmi poślizgać się czy grupka krzykaczy 2 sumie 150 osób i murawa Panie prezydencie co pan obiecał!!!!! Ze będzie tor o lodowisko a tu oszczędności a na murawę jest
Aleks12 (2023.01.09)
@Aleks12 - "Panie Prezydencie. Obiecal Pan" - Przypomnieć Ci co PIS obiecał? Gdzie to wszystko jest, te mieszkania, samochody wspaniałe życie dobrobyt... GDZIE?!, a pieniądze na to poszły, nasze pieniądze rozchodzą się bez śladu.
(2023.01.09)
@Aleks12 - jakie utrzymanie jesteśmy na 6 miejscu i walczymy o 1 ligę i jakie 300 osób tylko jak już ok 1000 osób; ) po drugie zdajesz sobie sprawę że stworzenie lodu w taką zimę jest droższe od podgrzewania a pamiętaj że Elbląg jest znany tylko z Olimpii przynajmniej wśród młodych ludzi
Q (2023.01.09)
Brawo dla władz miasta, że wspierają sportowców. Bo sport to podstawa zdrowego społeczeństwa.
TeofilSkorupa niezalogowany (2023.01.09)

info

9  
  9
@Zizu77 - Bo znając życie te pieniądze na młodzież różnymi okrężnymi kanałami i dzieki kreatywnej księgowości w dużej części zasilają drużynę seniorów
(2023.01.09)