Brak chętnych na remont fontanny

29
03.01.2022
Brak chętnych na remont fontanny
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)
Fontanna przy ul. 1 Maja poczeka na remont. Żadna firma nie złożyła oferty w ogłoszonym przez miasto postępowaniu.

W ramach remontu miała zostać wykonana m. in. przebudowa niecki, nowa instalacja technologiczna fontanny oraz instalacje wody obiegowej, wykonanie komory technicznej oraz zasilania energetycznego dla potrzeb urządzeń technologicznych fontanny. Obiekt miał zostać również oświetlony.

Firmy mogły składać oferty do 20 grudnia, tego dnia otwarto postępowanie przetargowe. Na remont fontanny nie było jednak chętnych. Przypomnijmy, że remontu i oświetlenia fontanny chcieli mieszkańcy, zgłaszając ten pomysł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa została włączona przez miasto do wspólnej realizacji z większym projektem "Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu", który jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020. Wartość zamówienia wynosiła ponad 650 tys. zł.

Przetarg zostanie zapewne wkrótce powtórzony.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Po pierwszym stycznia za 650 000 zł to da się żabę wypolerować. .. ręcznie i bez użycia elektronarzędzi.
GłębokaMyśl (2022.01.03)

info

30  
  5
Zgłoszenie do BO wymaga chyba jakiejś kalkulacji. Skoro chętnych brak to albo wszyscy zarobieni albo kwota z czapki wzięta i tylko samobójca się tego podejmie.
(2022.01.03)

info

14  
  1
za 650 tys zobowiązuję się nadać żabie rysy pana prezydenta,
uffe (2022.01.03)
Ten "Brak chętnych"w odniesieniu do ogłaszanych przez władze miasta przetargów zaczyna być denerwujący. Źle szacują ? A swoja drogą na tej sympatycznej żabie bawiły się całe pokolenia elblążan
nold (2022.01.03)
W komentarzach pod artykułami o inwestycjach często czytałem o korupcji łapówkach i wyprowadzaniu pieniędzy z budżetu. Aż dziwne że żaden "koleś"nie chce zarobić
Takie buty (2022.01.03)

info

11  
  2
A gdzie te 770 mld z funduszu Odbudowy o których pis pisało na plakatach?
System (2022.01.03)
@System - "A gdzie te 770 mld z funduszu Odbudowy o których pis pisało na plakatach"- jeszcze gdzieniegdzie na plakatach.
(2022.01.03)
W tym roku będzie raczej zaciskanie pasa niż inwestycje. Możliwe że pisuary przywrócą stopnie zasilania, tak się lubują w rozwiązaniach z PRL. Zafundowali nam inflację nie znaną od lat, . Wydali wyrok śmierci na kilkadziesiąt tyś ludzi w zeszłym roku. Pozbawili nas miliardów z Unii dzięki swojemu rezimowi. Skłócili Polskę z całym światem. Wraz z kościołem dokonują rozbioru kraju
System (2022.01.03)
"Fontanny w tzw. ogrodzie francuskim mają być nową wizytówką Legnicy. Dla prezydenta Tadeusza Krzakowskiego i jego współpracowników jedna z flagowych inwestycji obecnej kadencji samorządowej. Również jednej z najdroższych. Rewitalizacja fontann kosztował bowiem aż 15,7 mln zł. ". .. A w Elblągu chcą przeprowadzić "Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu"z budżetem 650 tyś na 7 lat. Nie dziwi mnie brak chętnych do realizacji
Znalezione w sieci (2022.01.03)

info

9  
  4
Zaprawdę POwiadam Wam - idzie nowe!:)#ZróbmyNowąPolskę! 🚩 #SocRev, #TaxTheRich! 🚩
RobertKoliński (2022.01.03)