Na Pilgrima ruszą drogowe prace

20
16.12.2021
Na Pilgrima ruszą drogowe prace
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Prawie 940 tys. złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Pilgrima. Wykona ją Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które wygrało przetarg w tej sprawie.

Władze miasta ogłosiły przetarg na przebudowę ulicy Pilgrima w październiku, kilka dni temu go rozstrzygnęły. Jedyną ofertę złożyła miejska spółka - Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i była ona wyższa o ok. 50 tys. złotych od szacunków urzędników. Ostatecznie przebudowa ulicy Pilgrima będzie kosztować 936 tys. zł.

EPGK wykona nową nawierzchnię ulicy na odcinku ok. 130 m, miejsca parkingowe, zbuduje kanalizację deszczową, oświetlenie i zadba o zieleń. Konieczna będzie również przebudowa przebiegającej tędy sieci ciepłowniczej.

Prace mają potrwać pół roku od przekazania wykonawcy terenu budowy przez władze miasta.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kiedy burzenie starej Biedronki? Szkoda, ta nowa mi się nie podoba:((
JuliaBe (2021.12.16)
@JuliaBe - już zdążyłaś tam pójść? kiedy
stonka (2021.12.16)
STOP budowania parkingów dla wspólnot mieszkaniowych !!!!!
(2021.12.16)

info

21  
  2
Jak powstaną tam parkingi to maja być płatne!!! Bo zaraz szlachta z blokow wszystko załatwi! Na swoim terenie płace zabaw, ogródki, krzaki, a my im parki gi zasponsorujemy??!
(2021.12.16)
Już widzę te wolne miejsca parkingowe. Mieszkańcy tych blokow obok zaraz wszystko przejmą i będą jeszcze szlaban chcieli postawić.
(2021.12.16)

info

21  
  1
@JuliaBe - Nigdy. Tam też będzie Biedrona, ale outlet, z artyułami nie do jedzenia, czyli chemia gospodarcza i artykuły inne gary, szmaty itp.
(2021.12.16)
A kiedy przebudowa ulicy Wybickiego ? kiedy zostaną zrobione parkingi, kiedy ulica będzie przelotowa ?
Kaja I Maja (2021.12.16)
Dobrze, że miasto tam przebuduje drogi. Dziś drogi są w złym stanie i za wąskie. Miejsca postojowe tam są ogólnodostępne. Przynajmniej nie będzie wstydu, w takim miejscu powinien być porządek. Popieram.
Mieszkanka, (2021.12.16)

info

12  
  1
Tam będzie parking a to wyburzą
JuliaBe (2021.12.16)
To powinno być wszystko oburzone i postacie ładny duży obiekt. Kiedy znikną garaże z miasta poza miasto. Co jest elita a reszta na parkingi.
(2021.12.16)