Sześć firm chętnych, by wyremontować port we Fromborku

22
18.10.2021
Sześć firm chętnych, by wyremontować port we Fromborku
Port we Fromborku, fot. Anna Dawid
Przebudową portu rybackiego we Fromborku nad Zalewem Wiślanym jest zainteresowanych sześć firm. Urząd Morski w Gdyni otworzył oferty w przetargu na tę inwestycję. Kwota, jaką zamierza przeznaczyć na nią, to 28 mln zł.

Oferty w przetargu złożyło w sumie sześć firm: NDI S.A. (ponad 23 mln zł), Strabag (ponad 19 mln zł), Doraco sp. z o. o. (ponad 16 mln zł), Roverpol sp. z o. o. (ponad 24 ml zł), Intop (ponad 18 mln zł) oraz Erbud S.A. (około 18 mln zł).

- Nie wybrano jeszcze firmy, która zajmie się remontem fromborskiego portu. Aktualnie trwają prace komisji przetargowej - informuje Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

Jak podaje Urząd Morski w Gdyni, fromborska inwestycja jest jedną z tych, które mają poprawić infrastrukturę portową i zabezpieczenia przeciwpowodziowe w rejonie Zalewu Wiślanego. Zakończono budowę wału w Krynicy Morskiej, a w toku jest przebudowa przystani pasażerskiej. Oprócz portu rybackiego we Fromborku, prace mają być prowadzone także w porcie rybackim w Nowej Pasłęce.

Co po przebudowie ma się zmienić we fromborskim porcie? Przebudowane mają zostać m.in. nadbrzeża. Zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw wykonać prace rozbiórkowe, następnie kafarowe i żelbetowe, wykonać nową nawierzchnię nabrzeży wraz z instalacjami elektrycznymi, teletechnicznymi i deszczowymi. Ponadto prace obejmą remont obu falochronów i opasek brzegowych, a także podłączenie nowej sieci wodociągowej na potrzeby przeciwpożarowe. Zamontowane zostanie też nowe wyposażenie hydrotechniczne i oznakowanie. Piaszczysty urobek z czerpalnych robót ma być przez wykonawcę przeznaczony do utylizacji lub wykorzystany do umocnienia brzegu. Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No to uwaga. .. .aby nie powstał bubel jak w Tolkmicku!
Kat_Na_Idiotów (2021.10.18)
Wybiora firme ktora zapewne albo nic takiego nie robiła albo miałą duzo reklamacji bo im taniej tym problemy.
alex12@ (2021.10.18)

info

7  
  5
Ten cały remont to lipa. Wszystko będzie odnowione zgodnie z założeniami z lat 70XX w. Nawet sanitariaty nie powstaną, miejsc do cumowania dokładnie tyle samo. Takie pieniądze zostaną wydane a będzie tak dobrze jak było.
truskawiecka (2021.10.18)
My, wyszczepieni, musimy doprowadzić do tego, aby niewyszczepieni byli traktowani, jak wściekłe psy. Są oni mianowicie głupi, zacofani, płaskoziemcy i mogą nas pozarażać. Chwila, chwila. .. To po co my się daliśmy właściwie wyszczepić???
wyszczepiony (2021.10.18)

info

14  
  18
Ja proponuję Firmę RDM z Tolkmicka robili port w Tolkmicku same harpagany
(2021.10.18)

info

7  
  3
A może te pieniądze wydać na rozbiórkę molo? I tak nie ma z niego pożytku. Przynajmniej będzie widać, że coś się zmieniło.
(2021.10.18)

info

6  
  13
Po co komu w tej wsi port??? Za takie pieniądze?? To jakiś żart!!!
Czaskowski (2021.10.18)

info

5  
  30
A nikt nie zwrócił uwagi, że kwota wyliczona przez Urzędników jest wyższa od złożonych przez oferentów. Zazwyczaj jest inaczej. ..
Wodniakszuwarek (2021.10.18)

info

10  
  1
spokojnie zaistnieją nieprzewidziane i nie szacowane okoliczności dodatkowe roboty kwota wzrośnie o kilka milionów
(2021.10.18)

info

2  
  1
@Kat_Na_Idiotów - widzieliście ratusz w tolkmicku to jest megalomania dla kilku biurasków nawet sali nie ma żeby bezradni obradowali
(2021.10.18)