A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Stoczniowiec - Co się Panu pomerdało. Piękna willa (Sommerferienhaus)Tomasza Manna jest zachowana do dzisiaj i znajduje się na litewskiej części Mierzei Kurońskiej - w miejscowości Nida (po niemiecku: Nidden). - A gdzie Pan wyczytał, że T. Mann zatrzymywał się w Olsztynie a Elbląg omijał z niesmakiem? Ponieważ logika ówczesnego podróżowania (np. koleją)mówi, że o ile jechał Ostbahn, to musiał zahaczyć o przemysłowy Elbing. A jak płynął "Ostseedienst"to do Piławy lub Królewca. A "eine kleion Stadt Allenstein"leżał na uboczu, na peryferiach.
@Lolll - niech napisza jak sie u Wójcika pracuje, jak sie tam oplaca praca, i jak to jest stac na stacji benzynowej gdzies w niemczech i parzec na tira z napisem na plandece z jego logo myslec sobie, ten facet to ma leb do interesow, tanio wyprodukowac i drogo sprzedac
@erg. oczywiście racja co do kurortu na Mierzei, nie znam litewskiego, to się pomyliłem. O Mannie wyczytałem u noblistki, a potwierdza to najzdolniejszy literat naszego województwa. Oczywiście nie można wykluczyć, że to literacka fikcja, jak Kronika A. Galla, albo biografia Jakimowicza, można spytać autorów, oboje żyją - noblistka w Kotlinie a literat w szuwarach koło Gietrzwałdu.
@mateusz07 - A przypomnij mi kolego co F. Schichau robił dla faszystowskich Niemiec umierając jeszcze w XIX wieku??
Kariera F. G. Schichaua przedstawiona w tekście p. Bartosza Skopa dzisiaj nie byłaby możliwa we współczesnej Polsce. Nawet najlepsze chęci i studia nic by mu nie dały. Musiałby być cichym współpracownikiem służb specjalnych PRL, najlepiej WSI, zdobyć wtedy majątek na jakichś ciemnych interesach, handlu bronią lub narkotykami. Najlepiej aby nazywał się Szychowski ale prawdziwe choć mocno ukryte nazwisko brzmiało Rosenbaum, Rapaport albo inny jakiś Szechter. Powinien wziąć udział w prywatyzacji majątku narodowego w latach 90,kupić jakiś Zamech za kilka złotych i odsprzedać go obcemu kapitałowi za miliony dolarów. Koniecznie też powinien wziąć udział w jakimś oscylatorze lub piramidzie finansowej i zgarnąć kasę na ich bankructwie. Państwowe fundusze przepuszczac przez system różnych dziwnych spółek przygarniajac sute prowizje i dzieląc się zyskami z kim trzeba. I tak dalej. Doszedłby też do bogactwa i to bez konieczności budowania statków, lokomotyw czy innych maszyn. Ewentualnie coś tam mógłby nawet i zbudować bo przecież jakiś parawan dla wytłumaczenia skąd ma takie pieniądze byłby przydatny.
@RobertKoliński - Masz jakieś dane jak Twoi Sowieci umacniali socjalizm durniu
@RobertKoliński - A tak na marginesie powiesz w końcu czy odprowadzasz te składki do ZUS czy nadal liczysz na rentę socjalną mniej odwagę cywilną i odpowiedź